Dovolená s rodinou i přáteli? Paráda, ale auto si raději vypůjčete…

autopujcovna-praha-2

(Partnerský článek)

Je začátek prázdnin a pro většinu z nás doba, kdy horečně plánujeme a připravujeme dovolenou. Kam se pojede, to už víme, ale jak tam dojet? Tím spíše, pokud chcete opouštět Prahu a vyjet někam dál. Na popojíždění ve městě jsou nejlepší malá auta, která se všude vejdou a s nimiž se snadno parkuje. Ale pokud chcete vyjet na dovolenou na víc než víkend, pak se opravdu nehodí. Preferujete-li prázdniny s rodinou, popřípadě s přáteli, budete naopak na veškerou bagáž potřebovat vůz větší. Přeci jen… kufry, cestovní lednice, zásoby, ale třeba i dětský kočárek nebo hračky zaberou v zavazadlovém prostoru spoustu místa. Jestli vás to uklidní, podobný problém budou řešit turisté, kteří do Prahy přijedou nebo přiletí odjinud. Málokdo z nich má odvahu jet do Prahy vlastním autem. Mnohem častěji dorazí třeba vlakem, půjčí si v Praze auto a jezdí po městě v něm. Doporučili bychom vám totéž.

Půjčit si auto na dovolenou? Proč ne, je to trend

Možná vám přijde zvláštní, proč byste si měli na dovolenou půjčovat auto a platit za něj, když máte doma vlastní a zadarmo. To je pravda, ale po druhé stránce… Asi třetina pražských aut jsou podle registru vozidla s minimálním zásobním prostorem. Naskládat se do něj s větší rodinou, nebo i se známými, jetéměř nemožné. Oproti tomupůjčovny aut nabízejí i větší modely, které mají zvětšený zavazadlový prostor. Stejně tak můžete narazit na lépe vybavený vůz, než je ten váš. V létě, obzvláště při delších cestách, se může hodit kvalitní autorádio či klimatizace. Prakticky každá autopůjčovna Praha vám potom nabízí i různé doplňky do auta:

  • GPS navigaci
  • střešní nosiče
  • autosedačky
  • dálniční známka

A konečně, léto je doba, kdy se dá prakticky na všech významnějších silnicích očekávat zesílený provoz. To znamená i rostoucí riziko dopravních nehod, především těch malých, kdy se třeba jen zohýbají plechy, nebo sedře lak. Nechcete, aby se to stalo vašemu vozu, ne?

Zapůjčení auta má u dobré autopůjčovny svůj řád

Prakticky každá dobrá autopůjčovna Praha dodržuje určitá pravidla, co se půjčování aut týče. Vám to možná celé přijde zdlouhavé, ale spíše by to pro vás měla být známka kvality. Toho, že je všechno v mezích zákona. Proč to říkáme? Protože Praha je známou turistickou destinací, tudíž přitahuje spoustu podvodníků, kteří chtějí zbohatnout. Proto zkusme právě na základě toho, jak se firma staví k zákonům, rozlišovat, zda je důvěryhodná, nebo ne. Jak tedy rozpoznat, že je všechno v pořádku?

  • Autopůjčovna od vás vyžaduje řidičský průkaz a průkaz totožnosti.
  • V ceně pronájmu je zahrnuto pojištění, asistenční služby, dálniční známka.
  • Autopůjčovna si neúčtuje žádné skryté poplatky.
  • Funguje zákaznická linka, pro případ nehody nebo jiných problémů.
  • O kvalitě služeb dále vypovídá zákaznický servis, jednání personálu, šíře vozového parku nebo možnost rezervace.

Auto byste si před zapůjčením měli vždy prohlédnout a prozkoumat, jestli není poškozené. Stejně tak se vyplatí projít si pojistku auta. Teprve potom si ho půjčete a nezapomeňte si k němu přibrat i všechny doplňky, které se vám budou hodit.

Pár tipů a triků, na co při zapůjčení auta nezapomenout

Stojíte-li o půjčení auta výhodně, může pro vás být řešením levná autopůjčovna Praha Travelcar, která vám zároveň dává možnost auto si rezervovat předem. Sháníte-li auto na dovolenou, pak vám můžeme doporučit z jejího vozového parku třeba Hyundai I30 Combi,Volkswagen Golf VII Combi, popřípadě z terénních Fiat Freemont 4x4 či minibus Hyundai H1. V případě, že si chcete půjčit auto na jezdění po Praze, dobrý dojem dělá třeba luxusní BMW 730 D. Náš poslední tip se týká nehod. Jak jsme již zmínili, dobrá autopůjčovna má auto pojištěné. Může se ale stát, že auto nabouráte jen velmi lehce – odřete lak, nárazník nebo disky kola. Vyřizováním papírů pro pojišťovnu byste strávili téměř celý den, který můžete věnovat svým blízkým. Lepší je poohlédnout se poblíž po dobré opravně laků, která poškození napraví. Budete-li se nacházet poblíž hlavního města, je dobré vědět, že prakticky každá opravna laku Praha je zároveň kvalitní, protože práce je tam pro ně více než dost a konkurence je silná.