Emaily a objednávky se dnes vyřizují postupně. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Jak odstranit důlky od krup na karoserii auta

(Partnerský článek)

Slyšeli jste již pojem PDR? Nebo slovní spojení Paintless Dent Repair? Pokud ne, buď jste ještě neměli promáčklou karoserii, nebo jste tento defekt nijak neřešili. Jestliže to máte v plánu, nebo chcete být informováni do budoucna, je dobré vědět, co technologie PDR konkrétně je a v čem vám může pomoci. Pokud se podíváme na její základní charakteristiku, tak se jedná o unikátní a hlavně mechanickou opravu promáčklin a také důlků. Hlavní předností této technologie je to, že může být využita za studena, bez nutnosti demontáže konkrétních dílů. Stejně tak je unikátní také v tom, že následná část vozu nemusí být opětovně nalakována a přesto bude vypadat, jako kdyby se zde jakékoliv poškození neobjevilo. Právě v tom je její hlavní přednost.

PDR pomůže při odstranění důlků

První dobré využití, kdy lze technologii PDR využít, je odstranění důlků, které na karoserii vzniknou. Příkladem může být například situace, kterou je krupobití. To není ani v našich končinách nic neobvyklého, a pokud nastane, je nutné karoserii opravit. Technologie Paintless Dent Repair v tomto směru nabídne metodu, kterou je takzvané vytahování. Název této metody už celkem dobře popisuje to, s čím je přesně spojena. Technika vytažení v daném případě spočívá v tom, že jsou naneseny specielní lepicí body, které však na karoserii nenechají žádné stopy. Následně dojde k tomu, že se k vytažení promáčkliny použije protisměrné kladivo. Tato technologie je využívána jak u odstranění důlků z karoserie, tak i u promáčklin, které mohou být většího rozsahu, nebo jsou na hůře přístupných místech – pokud jde o dosah z vnitřní části interiéru.

Paintless Dent Repair se hodí i na promáčkliny

Druhou cestou, kterou technologie Paintless Dent Repair nabídne je možnost odstranit různé promáčkliny, které také nemusí být na karoserii nic neobvyklého. Stačí třeba neobratný pohyb kolem auta, nebo velmi drobná kolize. V takovém případě je nejčastěji využívána metoda vytlačování. K tomu je využíváno specielní nářadí, které je vyrobeno z velmi kvalitní ušlechtilé oceli. Díky tomuto nářadí, které má několik podob a variant může být konkrétní promáčklina vytlačena. A to z vnitřní strany karoserie. Díky tomu, že jak karoserie samotná, tak i samotný lak mají určitou pružnost, nedochází k tomu, že by došlo k jakémukoliv poškození.

Jsou i další metody?

Ano jsou. Tou, která patří při využití této technologie mezi nejnáročnější, je takzvané vyrovnávání. Je unikátní tím, že během ní dochází k velmi jemnému rozklepávání v okolí promáčklin. Zde se využívá paměťového efektu plechu, který se dokáže vrátit do původní polohy. I zde zcela přirozeně mluvíme o metodě, která zcela logicky nepoškodí lak a která může mít stoprocentní výsledek právě s ohledem na eliminaci karosářského problému.

Dokonalý výsledek

Jak je patrné, technologie PDR je využívána v mnoha případech, pokud dojde k poškození laku. Lákadlem této technologie je rozhodně jak to, že konkrétní část karoserie není nutné přelakovávat, tak i to, že stoprocentní estetický výsledek je u profesionálně odvedené opravy zaručený. Pokud ho očekáváte i vy, doporučujeme se v tomto směru obrátit na naše partnery - autolakovnu United-C. A to jak proto, že disponuje veškerým potřebným vybavením, ale i proto, že má zkušenosti. Díky tomu zvolí nejenom vždy správný postup, ale také přesně ví, kam nástroj umístit a jakou sílu použít. Navíc se není třeba obávat toho, že by se jednalo o technologii s nejistým dlouhodobým výsledkem. Je skutečně léty osvědčená, jelikož počátky této metody vznikaly již ve čtyřicátých letech. Od té doby se neustále vyvíjela, a to doslova k dokonalosti, kterou můžete na vlastním voze pocítit a vyzkoušet právě nyní.