Omlouváme se za opožděné vyřizování emailů, dnes veškeré dotazy v emailu budou vyřízené. Děkujeme za pochopení.

Jaké zimní pneumatiky letos obout na auto?

(Partnerský článek)

Prošli jsme testy zimních pneu, abychom vám dokázali poradit, jaké letos obout na svého plechového miláčka pneumatiky. I letos jsme tak prošli výsledky testů od společností jako je ADAC, AutoBild či AutoExpress a vybrali 3 modely, které bychom si na auto obuli my.

Continental WinterContact TS 860

Continental nahradil svůj neméně úspěšný starší model TS 850 tímto novým, s označením TS 860 a rázem se stal vítězem několika testů jak u německého ADAC, tak u AutoBildu v rozměrech jako je 195/65 R15, 225/50 R17, 225/45 R17 či 205/55 R16.

Pneumatiky má výborné jízdní vlastnosti a vyniká především na mokru, kde nemá konkurenci. Díky novému vývoji lamel a odvodových kanálků výrazně lépe odvádí vodu z pod kol a tím dokáže snížit riziko aquaplaningu a také poskytuje také kratší brzdnou dráhu.

Jak se chová na sněhu? Skvěle. I zde v testech dopadla Continental WinterContact TS 860 na výbornou. Vzorek se stará o skvělý záběr a dobrou stabilitu v zatáčkách.

Tyhle pneumatiky sice cenově řadíme spíše do vyšší cenové kategorie, ovšem, kdo často jezdí a chce mít pod sebou kvalitní a spolehlivé pneumatiky, které vás nenechají v krizových situacích ve srabu, je tahle pneumatika to nejlepší, co můžete pořídit.

Goodyear UltraGrip Performance Gen-1

Další fantastickou pneumatikou, která získala v řadě testů skvělá ocenění je Goodyear UltraGrip Performance Gen-1.

Určena je pro výkonné vozy a také stále oblíbenějších SUV auta. Získala například prvenství v rozměrech 225/55 R17, 225/45 R17, 245/45 R18 či druhá místa v rozměrech 235/55 R17, 235/40 R18 nebo třetí, stále velmi dobrá umístění v rozměrech 215/65 R16, 225/50 R17 či 225/40 R18.

UltraGrip Performance Gen-1 nahrazuje předešlý velmi úspěšný model Goodyear UltraGrip 8 Performance a podle některých odborníků je novější model znovu kvalitnější a lepší.

Zapracováno bylo na hydrodynamických drážkách, které nyní lépe odvádějí vodu a rozbředlý sníh z pod auta a snižují tak riziko aquaplaningu.

Změny doznaly také lamely a drážky, které nyní poskytují ještě lepší záběr na sněhu a rapidně zlepšují ovladatelnost vozu.

Dobrou zprávou je také snížení hladiny hluku při jízdě díky optimalizaci konstrukce.

Pokud tedy hledáte pneumatiky pro své SUV, model Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 je určitě jeden z těch, které byste měli zvážit s ohledem na výsledků testů a kvality zpracování.

Dunlop Winter Sport 5

Nejlepší pneumatiky uzavíráme novinou od značky Dunlop, která nahrazuje předchozí model Winter Sport 4D označením Sport 5. Je určena převážně na sportovní vozy a SUV.

Jak dopadla v testech? První místo jí zajistili rozměry 215/65 R16, 225/45 R17 u ADAC, 215/65 R16. Na druhém místě skončila v testech o rozměrech 225/45 R18 nebo 225/45 R17 od AutoExpressu.

Oproti předchozímu modelu disponuje Winter Sport 5 novou směsí. Ta zlepšuje přilnavost na mokré vozovce a zvyšuje stabilitu i při velice nízkých teplotách.

Stejně jako u předchozích modelů i zde se inženýři činili a rozšířili drážky, které tak nyní snadněji odvádí vodu a rozbředlý sníh a snižují riziko aquaplaningu.

Větší počet bloků, hran a lamel zase zlepšuje záběr na sněhu a náledí, snižuje prokluzovost a brzdnou dráhu.

Pokud chcete prémiovou pneumatiku se skvělými jízdními vlastnostmi, nebudete s modelem Dunlop Winter Sport 5 litovat.

Na TestKvality.cz najdete také test sněhových řetězů. Podívejte se, jak dopadli ty nejlepší značky.