18-22/07 JE POBOČKA ZAVŘENA ! DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Praha – hlavní město dopravních nehod: Víte, jak levně opravit auto?

autopujcovna-praha

(Partnerský článek)

Praha , jakožto hlavní město České republiky, je centrem se vším všudy. Žije zde více obyvatel než v ostatních městech, je zde koncentrován průmysl, obchod, navíc Praha leží na křižovatce významných dopravních cest. Už to ledacos napovídá o tom, jak zde vypadá provoz. Čistě statisticky, věděli jste třeba, že je na pražském registru vozidel zapsáno celkem 1 138 176 aut? Koneckonců, pokud jste někdy absolvovali pražskou dopravní špičku, chápete, co vám chceme říct. Jižní spojka, Barrandovský most, tunel Blanka… Tato jména se v souvislosti se zácpami a zdrženími objevují nejčastěji. Nejspíše nikde jinde v Česku nepotkáte najednou tolik aut, z čehož plynou další důsledky, například výrazně zvýšená nehodovost.

Praha a autonehody? Statistika vám přičítá největší riziko v celé ČR

Aniž bychom vás chtěli strašit, měli byste vědět, že taktohustý provoz se neblaze projevuje třeba právěv dopravních nehodách. Data Státní policie České republiky hovoří v tomto ohledu jasnou řečí. V roce 2016 evidovali strážci zákona v Praze celkem 22 876 havárií, což je celá čtvrtina nehod v Česku. Nepočítaje následky nehod na zdraví, vznikla jejich prostřednictvím hmotná škoda téměř 1,5 miliardy korun. V těchto číslech ale nejsou započítány nehody, které se policii ani nehlásí. Tedy drobné srážky při couvání, „ťukance“ na křižovatkách nebo méně závažné projevy vandalismu. Počet takových případů je ještě výrazně vyšší než počet evidovaných nehod. Vzhledem k tomu, že je léto a tedy motoristická sezóna, myslíme si, že není od věci si říct, jak se zařídí oprava auta levně, rychle a efektivně.

Jak se v případě drobné nehody zachovat? Nepanikařit a zajistit opravu

Jen málo nehod je ve skutečnosti tak dramatických, jak jste zvyklí z filmů. Často se jedná spíše o to, že do vás někdo nacouvá,nedobrzdíte na křižovatce, nebo se o někoho otřete při parkování. To jsou prkotiny, které se dějí často. Zvláště v tak velkém městě, jako je Praha. Drtivá většina z těchto nehod rezultuje pouze v pochroumané plechy, odřené nárazníky nebo poškrábaný lak. Taková poškození není těžké opravit, zkušený mechanik to zvládne i ta dvě až tři hodiny. Pokud se vám nějaká taková drobná nehoda stane, doporučujeme nepanikařit, není důvod. V klidu siprohlédněte rozsah škod,kontaktujte pojišťovnu a v závislosti na míře škod ipolicii. Od případných dalších účastníků nehody si vyžádejte kontakt, nebo rovnou vyplňte formulář. Máte-li autokameru, můžete si do počítače uložit záznam jako případný důkaz. To všechno záleží především na způsobené škodě. Jakmile bude vše sepsáno a zdokumentováno, pak byste měli začít řešit opravu.

Oprava auta rychle a levně – opravna laků Paint Fix Pro stojí za zkoušku

Opravu auta, pokud možno, neodkládejte. Prohnuté plechy nevadí, ale v místě, kde bude sedřený lak, by mohlo začít rezavět, totéž platí pro poškozené ALU disky kol. Měli byste se tedy podívat, kde je nejbližší opravna laku auta v Praze. Jednou z těch, které jsou nejblíže obydlenému centru, je třeba Paint Fix Pro, kde je pro vás zajištěna oprava laku auta i oprava poškrábaných ALU kol/disků. Práce je rychlá (cca 2 až 4 hodiny, podle míry poškození), což vám ubírá starosti, jak se budete po Praze pohybovat bez auta. Přístup mechaniků je navíc profesionální a veskrze šetrný,opraveno vám bude jen poškozené místo. Tím se šetří vaše peníze, čas i pohodlí. Z tohoto hlediska jde tedy o velmi levnou a efektivní proceduru, ať už je vaším zájmem nový lak či http://www.paintfixpro.cz/oprava-alu-kol/ .

Návštěva opravny laku se vám vyplatí, i když chcete auto prodat

Služeb opravny laku Praha nemusíte využívat jen tehdy, když chcete opravit vozidlo po nehodě. Řada lidí ji navštěvuje i v době, kdy se chystá auto prodat. Proč? Protože kupci se většinou nezajímají o dobré technické parametry, ani o vnitřní stav vozu. Každý se rozhoduje podle toho, co vidí na první pohled – podle vzhledu, najetých kilometrů, míry poškození. Je tedy velmi pravděpodobné, že poškrábané auto neprodáte, a pokud ano, ne za plnou cenu. Na druhou stranu, i levná oprava laku auta může jeho cenu velmi výrazně navýšit. Chystáte-li se tedy prodávat svůj vůz, stojí za zvážení, jestli ho ještě předtím nedat do opravy. Stejně tak podle nás stojí za zamyšlení, jestli si při cestě do Prahy raději nepůjčit auto, než abyste tam dávali všanc to svoje. Pokud nebydlíte přímo v hlavním městě, ale přijedete tam na prázdniny nebo za obchodem, určitě se vyplatí podívat se, kde se nachází nejbližší půjčovna aut Praha, půjčit si auto cizí a neotloukat to svoje.