18-22/07 JE POBOČKA ZAVŘENA ! TEL.,EMAILY A OBJEDNÁVKY BUDOU VYŘÍZENÉ POSTUPNĚ 23/07. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

LED světla pro denní svícení, 100x26mm

Kód: DRL18100
890 Kč / ks 736 Kč bez DPH
Vyprodáno

Zboží je vyprodané a již není dostupné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní LED světla, která zaujmou především svými velmi malými rozměry. Montují se do připravených částí vpředu vozidla. Samozřejmostí je fakt, že se jedná o homologovaná LED světla, díky čemuž není třeba mít obavy z bezpečnosti provozu. Nechybí také jistota kvalitních vlastností. Mezi ty se řadí i automatické zapínání a vypínání, a to po zapnutí zapalování, nebo při zapnutí potkávacích světel vašeho automobilu. D9ky tomu se o daná LED světla v podstatě nemusíte starat, jelikož se automaticky rozsvítí i zhasnou ve správnou dobu.
Mezi primární výhody daných světel patří i vysoká úspora energie. Díky tomu šetříte hlavně množství proudu, které je využíváno z vaší autobaterie. Dále neopomíjejme také fakt, že tato LED světla se pyšní i dlouhou životností. V porovnání s klasickou žárovkou vydrží nesrovnatelně déle. To přirozeně vede k výrazné úspoře budoucích nákladů, kdy za dobu provozu vozidla není třeba žádné výměny jednotlivých diod. Zároveň pamatujte na to, že LED denní svícení šetří i vaše klasické žárovky a výbojky, které po dobu běžného dne není nutné jakkoliv používat. Svítivost LED diod zajistí, že za běžného dne budete velmi dobře vidět.
Světla je vybavena elektronikou, která zajistí automatické rozsvícení po zapnutí zapalování a zhasnutí při zapnutí potkávacích světel vozidla.
Homologace dle EHK/OSN č. 48 pod číslem E4 - 000156
 
Použití světel pro denní svícení
V souvislosti s novými legislativními podmínkami upravujícími provoz motorových vozidel a nařizujícími celodenní svícení je velice aktuální náhradní osvětlení vozidel určené výhradně pro osvětlení ve dne za nesnížené viditelnosti.

Provedení a umístění světel pro denní svícení je dáno homologačním předpisem EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb. a jejich používání se řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích pozměněným zákonem č. 411/2005 Sb.

Světla pro denní svícení se vyznačují silně rozptýleným tokem světla, který netvoří kužel jako u běžných reflektorů. Rozptýlené světlo svým charakterem neoslňuje protijedoucí řidiče ani neosvětluje vozovku, ale v dostatečné míře zajišťuje zásadní podmínku bezpečného provozu "být viděn".

Hlavním přínosem těchto přídavných světel je úspora energie, neboť při jejich používání nesvítí obrysová, potkávací ani koncová světla vozidla. Úsporu přinese také prodloužení životnosti žárovek či výbojek, kterou pocítí především řidiči vozidel s xenonovými světlomety, jejichž výbojky mají sice delší životnost než běžné žárovky, ale jejich výměna je výrazně nákladnější.

Montáž světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, a proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému dodatečnému schvalování ani zápisu.
stažený soubor
Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení: - na jedno vozidlo se montují dva kusy (jeden pár) světel
- umísťují se ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
- vzdálenost světel od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
- světla se rozsvítí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí
- při rozsvícení obrysových světel musí světla pro denní svícení automaticky zhasnout
 

Specifikace

Typ : LED světla pro denní svícení
Spotřeba : 2 x 3W
Napájecí napětí : 12/24V
V každém světle : 18 vysocesvítivých LED diod typu Piranha
Robustní vodotěsné provedení : Ano
Velice efektní bílé světlo : 6000K (jako xenony)
Světla mají vestavěný modul automatického svícení : Ano

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: