Odhlučnění veteránů

www.reallygreatiste.com (815 × 400 px) (1083 × 400 px) (8)

Když je řeč o odhlučnění auta, většinou si lidé vybaví vozy nižší a střední třídy, jejichž tovární protihluková ochrana je obvykle nedostačující a které zejména při delších cestách dají uším pasažérů docela zabrat. Nutno však podotknout, že ani u dražších modelů není situace o mnoho lepší – automobilky na odhlučnění zkrátka šetří.

Všechno to jsou případy, s nimiž se u nás na dílně setkáváme na denní bázi. Občas k nám ale dorazí i opravdová raritka – vzácný veterán ve finální fázi renovace, u nějž si majitel poručil odhlučnění interiéru a zvýšení jízdního komfortu.

  Jak odhlučnění veteránů vlastně probíhá? Liší se v něčem od odhlučnění moderních vozů? A jaký bude výsledný efekt? Čtěte dál!

 

Stejné, ale jiné

Na začátek si troufáme tvrdit, že odhlučnění veterána ve své podstatě probíhá stejně jako u moderního vozu. Používá se stejný antivibrační a protihlukový materiál, aplikuje se ve stejných vrstvách, odhlučňují se stejné komponenty a místa vozu, technici se zaměřují na stejné původce hluku apod. Co funguje u aut z poslední dekády, většinou zafunguje i u stařičkého veterána.

19

Potíž zde spočívá v konstrukci starého auta, jehož z dnešního pohledu nekonvenční provedení bude vyžadovat obdobně nekonvenční přístup. Veteráni jsou především stará auta, u kterých může být problém sundat některé díly. Technici si navíc musí dávat setsakramentský pozor, aby něco nepoškodili – u stařičkých klasik by škody mohly jít až do stovek tisíc korun.

Vzhledem k nutnosti šetrného a zpravidla individuálního přístupu je čas potřebný k provedení všech odhlučňovacích prací asi 4× delší než u obyčejného auta. To má bohužel nepříznivý vliv na finance – náklady na materiál sice zůstávají stejné, avšak delší, pomalejší a šetrnější práce techniků se bohužel promítne do celkové ceny odhlučnění.

 

Výsledek za to rozhodně stojí

Pokud vlastníte veterána, renovujete si jej a zvažujete jeho odhlučnění, s čistým svědomím vám můžeme říci, že rozhodně neprohloupíte. U veteránů je změna jízdního komfortu po odhlučnění často až enormní. Tyto vozy mají v kritických místech často jen holý plech – o nějakých antivibračních a akustických materiálech nemůže být vůbec řeč. Proto jakýkoliv zásah vede k okamžitému a citelnému snížení hluku v interiéru.

Skvělých výsledků dosáhnete odhlučněním podlahy, což platí zejména u kabrioletů. S odhlučněnou podlahou je jízda pohodlnější, méně to rachotí, nebudou slyšet kamínky, nárazy budou utlumenější a samotný hluk od vozovky bude mnohem menší. Stejně jako u moderních vozů však platí, že pokud to s odhlučněním myslíte opravdu vážně, nechte si vašeho veterána odhlučnit kompletně.

18

  Zde se však sluší dodat, že některé části vozů u starých klasik bohužel odhlučnit nejdou. Jde hlavně o podběhy, u nichž v často chybí odhlučňovaná plastová část. Pokud si však tuto část doděláte svépomocí, je možné odhlučnit i je.

 

Plusové bodíky při prodeji

Pokud jste stejně jako spousta jiných fanoušků čtyř kol v poslední době propadli kouzlu investičních veteránů a plánujete si jednoho takového pořídit, odhlučnění v rámci renovace může být snadnou cestou, jak zvýšit jeho hodnotu.

2din cz - FOTO BLOG (24)

Až se jej jednou rozhodnete prodat, budete se moci opřít o skutečnost, že se u vašeho vyšperkovaného zázraku myslelo na pohodlí a že kromě stylového vzhledu nabízí i jízdní komfort na úrovní moderních vozů. Což, co si budeme nalhávat, spousta milovníků starých vozů bude vnímat jako velké plus.

 

Nechte si veterána odhlučnit u nás v 2din.cz

Vlastníte automobil z kategorie veteránů a rádi byste jej nechali odhlučnit? Ať už se jedná o vůz investiční nebo váš vlastní koníček, zvýšení jízdního komfortu povede ke zvýšení jeho hodnoty a vám zpříjemní čas strávený v autě.

  Pokud to s odhlučněním myslíte opravdu vážně, obraťte se na techniky u nás na dílně. Za dobu co působíme na trhu již odhlučnili velkou spoustu vozů, což se týká i veteránů – viz video z práce na voze Mercedes-Benz 230 SL z roku 1963. U nás máte jistotu profesionálního jednání, maximálně šetrného provedení a kvality k vaší maximální spokojenosti.

 

www.reallygreatiste.com (815 × 400 px) (1083 × 400 px) (1083 × 100 px) (1083 × 80 px)