LED světla pro denní svícení, 120x24x58 mm

Kód: DRL 12
1 180 Kč / ks 975 Kč bez DPH
Obvykle skladem do 48hod
Můžeme doručit do:
29.7.2021

LED světla pro denní svícení s homologací ECE R87 - 18x LED PIRANHA s nízkým proudovým odběrem a funkcí automatického zapnutí / vypnutí, rozměry 120x24x58 mm 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moderní LED svícení, určené pro náročnější zákazníky, kteří hledají jak kombinaci kvality, tak i moderního designu. Ten zaujme na jakémkoliv voze, kterému toto LED denní svícení zaručeně sedne. Nejenom zajímavé oblé linie, ale také jistota celkem kompaktních rozměrů. Obojí jsou přednosti, kterými se může toto konkrétní řešení chlubit. Z hlediska rozměrů se jedná o velikost 166 x 25,5 x 50 milimetrů. Z nich je také jasně patrné, že v nich umístěný počet diod je rozhodně dostatečný, což během dne zaručí nejenom splnění vyhlášky, ale i to, že budete během každé své jízdy velmi dobře viditelní.
Kvalita a vzhled není jedinou předností, kterými se toto LED svícení může pyšnit. Jistě jeto i spotřeba energie, nebo dlouhá životnost. Navíc použitím šetříte i svá klasická světla – jak ve formě žárovek, tak xenonových výbojek. Také neopomíjejme jistotu automatické funkčnosti. LED svícení má k dispozici i speciální modul, který se postará o automatickou funkčnost. Základní zapínání a vypínání je spojeno jenom s otáčením klíčku v zapalování. Dále zaujme i funkce automatického vypnutí ve chvíli, kdy řidič za snížené viditelnosti již zapíná klasická, tedy potkávací světla. Přidáme-li k výčtu pozitiv i skvělou cenu, jde o řešení, se kterým bude i náročný zákazník spokojen.
Homologace dle EHK/OSN č. 48 pod číslem E11 - 00 0006.
 
Použití světel pro denní svícení
V souvislosti s novými legislativními podmínkami upravujícími provoz motorových vozidel a nařizujícími celodenní svícení je velice aktuální náhradní osvětlení vozidel určené výhradně pro osvětlení ve dne za nesnížené viditelnosti.

Provedení a umístění světel pro denní svícení je dáno homologačním předpisem EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb. a jejich používání se řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích pozměněným zákonem č. 411/2005 Sb.

Světla pro denní svícení se vyznačují silně rozptýleným tokem světla, který netvoří kužel jako u běžných reflektorů. Rozptýlené světlo svým charakterem neoslňuje protijedoucí řidiče ani neosvětluje vozovku, ale v dostatečné míře zajišťuje zásadní podmínku bezpečného provozu "být viděn".

Hlavním přínosem těchto přídavných světel je úspora energie, neboť při jejich používání nesvítí obrysová, potkávací ani koncová světla vozidla. Úsporu přinese také prodloužení životnosti žárovek či výbojek, kterou pocítí především řidiči vozidel s xenonovými světlomety, jejichž výbojky mají sice delší životnost než běžné žárovky, ale jejich výměna je výrazně nákladnější.

Montáž světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, a proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému dodatečnému schvalování ani zápisu.
stažený soubor
Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení: - na jedno vozidlo se montují dva kusy (jeden pár) světel
- umísťují se ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
- vzdálenost světel od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
- světla se rozsvítí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí
- při rozsvícení obrysových světel musí světla pro denní svícení automaticky zhasnout
 

Specifikace

Typ : LED světla pro denní svícení 
Napájecí napětí : 12V/24V
Počet a typ LED diod : 18x LED Piranha
Funkce automatického zapnutí / vypnutí : Ano
Rozměry : 120 x 24 x 58 mm

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: