VW Passat B8 – Komplexní upgrade audio systému v německém kombíku

Na dílnu k nám se základním továrním ozvučením dorazil tento Volkswagen Passat B8 ve verzi kombi. Majitel si stěžoval, že audio v autě sice nějak hraje, ale postrádá dynamiku, prostornost a pořádné basy. Chtěl zlepšení po všech stránkách – audio upgrade měl přinést čistší podání vokálů, výraznější detaily a hlavně pevné spodní frekvence bez nežádoucích rezonancí. Neměl problém ani s tím, že bychom mu v autě připravili ty správné podmínky, aby nová audio sestava hrála tak, jak se sluší a patří. Jak jsme mu pomohli?

Nakonec padla volba na náš balíček ozvučení ve verzi Premium Pro, který kombinuje výměnu reproduktorů, subwoofer do rezervy a zesilovač s DSP procesorem pro přesné naladění celého systému. V tomto případě se provádělo také odhlučnění dveří a prostoru kufru, kam jsme montovali subwoofer. Výsledkem je výrazně vyspělejší zvuk, který umožňuje hlasitý poslech bez zkreslení, ale zároveň nabízí i příjemný zážitek při běžném poslechu.

Fotogalerie

Obrázek

 
Druh instalace Balíček ozvučení PREMIUM PRO
 
Náročnost 23 hod.
2 technici
2 dny
 
Vozidlo Volkswagen Passat B8
84 135Kč
Cena vč. DPH

Fotodokumentace

1

Odhlučnění dveří a kufru Volkswagen Passat B8

Aby nové komponenty mohly hrát na maximum, součástí montáže bylo i odhlučnění dveří a kufru. Dveře jsme rozebrali, odmastili a zpevnili antivibračními materiály STP Black Gold a STP Black Silver, které výrazně omezují rezonance plechů a plastů. Následně jsme doplnili CTK Multimat PRO jako zvukově izolační vrstvu, která snižuje pronikání hluku do kabiny a zároveň zlepšuje akustické podmínky pro reproduktory. Kufr jsme ošetřili podobným – cílem bylo potlačit vibrace a „rozklepané“ plochy při vyšších hlasitostech a při práci subwooferu, pro který jsme pomocí odhlučnění vytvořili krásné "hnízdečko".

Obrázek
Obrázek
2

Výměna reproduktorů VW Passat B8

Audio komponenty, které jsme do tohoto Passatu B8 nainstalovali, jsou navržené přímo pro platformu VW. Zajišťuje to bezproblémovou kompatibilitu i mechanickou přesnost díky řešení, které je těmto vozům ušité na míru. Pozice v předních dveřích jsme osadili jedním párem reproduktorů Focal KIT IS VW 180, které oproti továrnímu řešení přinášejí výrazně lepší citlivost, přesnější detaily a kontrolu v celém pásmu. Do zadních dveří šly reproduktory Focal KIT IS VW 165, díky kterým je projev celého auta vyrovnanější a muzikálnější. Díky odhlučnění dveří navíc nové reproduktory těží ze stabilní ozvučnice, takže je posun v podání středů a výšek skutečně citelný.

3

Montáž subwooferu VW Passat B8

Nejvýraznější změnu v zážitku z poslechu vždy přinesou kvalitně vyřešené basy. Do vozu proto zamířil subwoofer do rezervy Awave AST-11TV5d. Umístění do prostoru rezervy je ideální: upgrade nezabírá místo v kufru a zároveň dokáže dodat hluboké, kontrolované basy bez nutnosti velké ozvučnice. Subwoofer se stará o ten správný hudební fundament – objemný a hutný, kdy má hudba dobrou energii i při nižší hlasitosti. Jak už bylo zmíněno dříve, aby subwoofer pracoval bez nežádoucích vibrací, věnovali jsme pozornost i odhlučnění kufru, takže výsledný projev je kultivovaný, bez chrastění plastů a nepříjemného dunění. Passat tak působí „dospěleji“ a hudba má konečně tělo.

Obrázek
Obrázek
4

Montáž zesilovače s DSP procesorem VW Passat B8

Srdcem celé instalace se stal Helix M FOUR DSP, tedy čtyřkanálový zesilovač s integrovaným DSP procesorem. Zesilovač dodává reproduktorům potřebnou rezervu výkonu, zatímco digitální signální procesor umožňuje přesné přizpůsobení celého systému akustice kabiny Passatu B8. Díky DSP lze nastavit dělení pásem, ekvalizaci a časové korekce tak, aby se zvuk „poskládal“ do prostoru před řidičem a nepůsobil roztahaně po dveřích. V praxi to znamená lepší lokalizaci nástrojů, přirozenější vokály a hlavně vyrovnaný zvuk při jakékoli hlasitosti. Balíček ozvučení Premium Pro tak není jen o silnějším hraní – je to o správném naladění, které umožňuje vytěžit z nových komponent skutečně maximum.

5

Závěr – nový zážitek z poslechu v Passatu B8

Po audio upgradu pomocí našeho balíčku ozvučení Premium Pro se zážitek z poslechu v tomto Volkswagenu Passat B8 kombi posunul o několik úrovní výše. Rozdíl mezi tovární verzí je skutečně propastný – ze základního, plochého zvuku je rázem plnohodnotný, dynamický a čistý projev, který majiteli dělá radost každý den. Odhlučnění předních dveří a kufru odstranilo rezonance a zlepšilo akustiku, reproduktory značky Focal přinesly tolik potřebné detaily, zatímco subwoofer do rezervy Awave dodal hluboké basy, aniž by ubíral prostor v kufru. Třešnickou na dortu je zesilovač s DSP procesorem, který nám umožnil vyladit celou sestavu k dokonalosti.

Vlastníte i vy nějaký kombík (klidně i mimo koncern VW) a rádi byste investovali do upgradu audio sestavy? Neváhejte nás kontaktovat! Rozhodně nebudete litovat, zejména pokud v autě trávíte spoustu času – vylepšení zvuku razantně zlepší váš zážitek z každé jízdy. A pokud jej svěříte do rukou skutečných profesionálů, jako jsou ti u nás na dílně v Praze, jednoduše nemůžete šlápnout vedle.

Obrázek
Produkt Množství Cena Celkem
Antivibrační materiál STP Black Gold 12 ks 170 Kč 2040 Kč
Antivibrační materiál STP Black Silver 8 ks 130 Kč 1040 Kč
Audio System Z-MINI ANL30 - 30A 1 ks 35 Kč 35 Kč
Audio System Z-MINI ANL60 - 60A 1 ks 35 Kč 35 Kč
Audio System napájecí kabel 10 qmm - černý 2 ks 79 Kč 158 Kč
Audio System napájecí kabel 10 qmm - červený 2 ks 159 Kč 318 Kč
Audio System signálový kabel Z-PRO 5,0 1 ks 1199 Kč 1199 Kč
CTK Multimat PRO zvukově izolační materiál 11 ks 309 Kč 3399 Kč
Dálkové ovládání Helix URC.3 1 ks 890 Kč 890 Kč
Kabeláž Musway MPK-QSC50-O 1 ks 2190 Kč 2190 Kč
Napájecí kabel - rudý 6mm2 4 ks 65 Kč 260 Kč
Napájecí kabel - černý 6mm2 1 ks 65 Kč 65 Kč
Reproduktory Focal KIT IS VW 180 1 ks 5490 Kč 5490 Kč
Reproduktory Focal pro VW KIT IS VW 165 1 ks 4790 Kč 4790 Kč
Subwoofer do rezervy Awave AST-11TV5d 1 ks 14990 Kč 14990 Kč
Textilní páska STP Madeline 4 ks 49 Kč 196 Kč
Zesilovač Helix M FOUR DSP 1 ks 15990 Kč 15990 Kč

ULTIMATE | Namontované v tomto voze

Balíček Ultimate je určen pro ty nejnáročnější uživatele, kteří chtějí dosáhnout naprosto bezkonkurenčního zvukového zážitku ve svém voze. Tento balíček představuje vrchol naší nabídky a zaručuje nekompromisní kvalitu zvuku s použitím nejlepších dostupných komponent na trhu.

✅ Nejvyšší kvalita zvuku: High-end komponenty

✅ Reproduktory: Focal Utopia/K2 nebo Helix Compose Ci7

✅ Výkonný zesilovač s DSP procesorem: High-end zesilovač značky Helix

✅ Aktivní subwoofer pro hluboké basy: Preferujeme high-end subwoofer JL Audio

✅ Individuální ladění: Naš specialista provede individuální ladění audio systému

Máte zájem o podobnou montáž? Napište nám.

Povinné pole
Povinné pole
Povinné pole
Povinné pole

Odesláním souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána.
Vyplňte všechna povinná pole.