Prémiové ozvučení vozidel Mercedes-Benz

PREMIOVÉ OZVUČENÍ mercedes

Když se řekne Mercedes-Benz, spousta lidí si automaticky vybaví krásné, luxusní vozy, které vynikají pohodlím, nabízejí širokou paletu šikovných funkcí a zajišťují mimořádný zážitek z jízdy. Se stuttgartskou značkou se neodmyslitelně pojí punc poctivé německé kvality, přičemž zákazníci od ní očekávají jen to nejlepší.

I proto může být pro mnohé překvapením, že kvalita tovární audio výbavy ve vozech Mercedes-Benz je jednoduše řečeno tristní. Týká se to nejen samotných reproduktorů, ale také odhlučnění klíčových částí auta. Dokonce ani prémiová audio výbava značky Burmester, ačkoliv se dá považovat za ucházející, pro spoustu zákazníků není dostačující.

Tovární audio výbava v současných vozech Mercedes-Benz je slabá, zvuk postrádá detaily ve vyšších frekvencích a basy jsou veskrze nepřesvědčivé.

 

Řešení – plug & play audio systémy značky Match

Této situace si je dobře vědoma německá rodinná firma Audiotec Fischer, které se podařilo využít mezeru na trhu a vytvořit prémiové plug & play komponenty ušité na míru vozům Mercedes-Benz. Tyto komponenty se vyznačují snadnou instalací a nevyžadují demontáž větších částí vozu.

Řeč je konkrétně o značce Match, jednom z tria výrobců spadajících pod křídla Audiotec Fischer (spolu s Helix a Brax). Match se specializuje právě na vývoj a montáž dodatečných komponentů k původním audio systémům bez nutnosti problematických zásahů do elektroinstalace.

 MAtch, Helix, Brax

Upgrade, který pozvedne zvuk ve vašem Mercedesu tam, kde by měl být

Nadčasová elegance, špičková kvalita, dynamika a sportovní charakter – to všechno jsou hodnoty, které majitelé vozů Mercedes-Benz vždy u svých vozů vyhledávali a očekávali. Proč by tedy měli slevit ze svých očekávání, pokud jde o poslech hudby v autě?

S upgradem pomocí plug & play komponentů značky Match pozvednete kvalitu zvuku ve svém voze na úroveň, která bude v souladu s tím, co se od vozů německé značky očekává. Audio výbava značky Match nabízí dokonalou kombinaci emocí a inteligence, takže vám nabídne zážitek z poslechu, který si zasloužíte.

 

Snadná montáž bez zásahů do elektroinstalace

Dnešní vozy Mercedes-Benz jsou vybavené inteligentními navigačními systémy, digitální TV, hands-free ovládáním a spoustou dalších multimediálních funkcí. Tyto technologie jsou často přímo propojené s audio výbavou v autě a tvoří jeden komplexní elektronický celek. Vývojáři Match toto moc dobře vědí, takže se postarali o to, aby v rámci aktualizace tovární audio výbavy na komponenty značky Match nebylo nutné demontovat rozsáhlé částí vozidla ani přerušovat kabely elektroinstalace.

Komponenty továrního audio systému se jednoduše nahradí kvalitnějšími reproduktory, zesilovači a subwoofery značky Match, aniž by došlo ke změnám v designu interiéru. Rozsah funkcí zůstane nedotčen a všechna vylepšení lze beze stopy odstranit. Díky tomu je aktualizace pomocí plug & play komponentů Match ideální alternativou i pro vozidla na leasing.

 

Zesilovač Match dodá zástavbě tolik potřebnou šťávu

Použití mimořádně kompaktního zesilovače značky Match vede k citelnému zvýšení celkového výkonu Hi-Fi systému v automobilu. Když jej srovnáme s továrním zesilovačem ve voze, jedná se o skok o více než 1 000 W. Vyšší výkon je však pouze jednou z výhod zesilovače s DSP procesorem.

Za špičkový výkon je zodpovědný právě digitální signálový procesor (technologie DSP), jenž každý zesilovač značky Match obsahuje. Obrovský výpočetní výkon těchto čipů umožňuje kompenzovat veškeré nepřesnosti továrních reproduktorů s přihlédnutím k akustickým podmínkám uvnitř vozu. Pomocí mnoha digitálních funkcí, jako je „Highpass“, „Lowpass“, „Time Alignement“ nebo „Augmented Bass Processing“, lze individuálně nastavit zvuk v závislosti na modelu vozu a preferencích jeho majitele.

 Prémiové ozvučení vozidel Mercedes

Špičkové basy, které dodají zvuku nezbytnou hutnost

K prémiovému zvuku neodmyslitelně patří hluboké a dunivé basy, které tovární audio výbava ve vozech Mercedes-Benz bohužel vůbec neposkytuje. Značka Match však přišla s ideálním řešením – subwooferem UP W8MB-S4, jenž se do auta montuje ve dvou kusech. Montážní pozice pro tyto woofery se nacházejí pod nohami u řidiče a spolujezdce v podlaze pod kobercem. Upgrade je znatelný zejména v případě základního audia, kdy má zákazník k dispozici jen jeden slabý subwoofer o průměru 160 mm.

Potenciál tohoto subwooferu vynikne zejména ve spojení se zesilovačem s DSP procesorem značky Match, o němž jsme psali více. Pro ozvučení vozů MB zpravidla používáme zesilovač Match UP 8DSP.

 

Jaké jsou nejčastější varianty továrního ozvučení ve vozech Mercedes-Benz a v čem spočívá jejich upgrade?

U vozů prémiové německé značky sídlící ve Stuttgartu se v praxi nejčastěji setkáte se dvěma variantami tovární audio výbavy – základní výbavou (Mercedes Standard Sound System) a příplatkovou zástavbou značky Burmester (Mercedes Burmester Surround Sound System).

Oba stupně lze snadno upgradovat pomocí plug & play komponentů značky Match, a to v několika úrovních. Základní verzi sound systému, s níž se lze setkat u drtivé většiny vozů MB, lze předělat poměrně snadno a rychle a vytvořit zástavbu se špičkovým poměrem cena/výkon.

U Burmestru je to trochu náročnější – vzhledem k náročnosti montáže a cenám použitých komponentů jsou náklady na aktualizaci násobně vyšší.

Je důležité zmínit, že u vozů Mercedes vyrobených po roce 2021 se s rozsáhlejšími aktualizacemi audio zástavby pojí řada překážek, proto je důležité vždy poslat VIN, aby se zjistilo, co ve voze vlastně je.

 

Tovární audio výbava

Pokud má váš Mercedes pouze základní, tovární audio výbavu, v rámci aktualizace v prvé řadě měníme všechny reproduktory, a to jak výškové, tak středové i subwoofery pod nohama řidiče a spolujezdce. Všechny komponenty se mění po párech.

Jelikož však nové plug & play reproduktory mají větší výkon, lepší citlivost a jsou celkově kvalitnější, doporučujeme k nim rovnou přikoupit i zesilovač s DSP procesorem.

Cena aktualizace základní tovární audio zástavby ve vozech Mercedes vychází zhruba na 59 990 Kč.

 Prémiové ozvučení vozidel Mercedes (2)

Příplatková varianta Burmester

Pokud vlastníte vůz Mercedes-Benz s příplatkovou variantou tovární audio výbavy značky Burmester, pak je aktualizace poněkud složitější. V Česku patříme mezi několik málo firem, které si s ní umí poradit, takže jste na správném místě.

V základu se opět mění reproduktory, tedy výšky, středy a basové subwoofery. Stejně jako u základní tovární audio výbavy probíhá výměna v párech. Pokud však zákazník chce investovat více, bude třeba provést složitější zásah, jenž spočívá v kompletním předělání celého sound systému ve voze.

V prvé řadě, novou reproduktorovou sestavu v autě je třeba řádně nabudit, k čemuž je tovární zesilovač v Mercedesech značně nedostačující. Aby celý systém pracoval správně, musí se vyměnit za vícekanálový, což je v našem případě většinou Helix V12 DSP.

Tato aktualizace je náročná na práci s jednotlivými kanály a vyžaduje pečlivé vyladění celého systému, takže je třeba počítat s dobou montáže 2-3 dny. Cena prémiové aktualizace audio zástavby ve vozech Mercedes je oproti základu dvojnásobná, tedy cca 119 990 Kč.

 

Máte zájem o upgrade vašeho Mercedesu pomocí prémiových komponentů značky Match?

Vlastníte vůz značky Mercedes a rádi byste něco udělali s tristní kvalitou jeho audio sestavy? Ozvěte se nám! S upgrady audio systémů v těchto vozech máme bohaté zkušenosti – podívejte se třeba na to, jak jsme předělali kompletně celý sound systém ve voze Mercedes-Benz S-Class nebo jak jsme namontovali high-endové ozvučení do Mercedesu C-Class Coupe. Technici u nás na dílně se vašeho vozů rádi ujmou a vše namontují a vyladí k vaší maximální spokojenosti.

Máte nějaký dotaz? Zavolejte na +420 774 195 533 nebo napište na info@2din.cz. Jsme tu pro vás!