Audiotec Fischer

Pokud vám německá firma Audiotec Fischer na první pohled nic neříká, vězte, že pod její křídla spadají značky Brax, Helix a Match, které jsou v branži car audio široce známé jako výrobci špičkových reproduktorů, subwooferů a zesilovačů. Samotná mateřská firma byla založena již v roce 1990 a od té doby se vypracovala na lídra na poli inovativní audio techniky s armádou spokojených zákazníků po celém světě.

 

 

MAtch, Helix, Brax

V 2din.cz na její výrobky nedáme dopustit a rádi je používáme i v rámci našich balíčků ozvučení, ať už těch základních s cenově dostupnými komponenty nebo dražších variant, které udělají z vašeho vozu hotovou koncertní síň.

Své výrobky Audiotec Fischer dodává do více než 50 zemí z celého světa, přičemž spolupracuje s řadou významných automobilek, a to nejen těch německých. Důkazem kvalit této firmy a potažmo značek Brax, Helix a Match je certifikát řízení kvality DIN EN ISO 9001:2015 a certifikát šetrnosti k životnímu prostředí DIN EN ISO 14001:2015. Jedná se o přísné normy pro dodavatele pro automobilový průmysl, které se týkají standardů výroby a poukazují na snahu firmy chránit životní prostředí.

Pojďme se na firmu Audiotec Fischer podívat blíže!

 

Důraz na domácí výrobu a vývoj

V branži car HiFi a domácích audio systémů se firma Audiotec Fischer může pochlubit již více než 30 lety zkušeností. To, co ji odlišuje od konkurence, je důraz na domácí výrobu – zatímco spousta ostatních značek své produkty vyrábí na asijských trzích, u špičkových komponentů značek Brax, Helix a Match máte jistotu, že byly vyrobeny v Německu, pod přísným dohledem kontrolorů a s pečlivým přístupem ke kvalitě. Týká se to mimo jiné high-endových zesilovačů s DSP procesory, samotných DSP procesorů a celého portfolia značky Brax, u nichž si Audiotec Fischer chce střežit svoje know-how. Odráží to také snahy firmy vrátit značce „Made in Germany“ její původní lesk.

Ve fázi vývoje je tento přístup podpořen nejmodernějšími softwarovými a hardwarovými nástroji, které umožňují výrobci rychle a flexibilně přizpůsobovat své portfolio aktuálním požadavkům trhu. Přímá zpětná vazba mezi servisním, výrobním a vývojovým oddělením také vytváří ideální základ pro proces neustálého zlepšování výrobků a služeb.

 

 

Neutuchající inovátorství a podpora

Ať už jsou majitelé reproduktorů, subwooferů nebo zesilovačů některé značky z portfolia Audiotec Fischer spokojení sebevíc, samotný výrobce vždy hledá způsoby, jak je ještě vylepšit, inovovat a dovést co možná nejblíže k dokonalosti. I zde se naplno projevuje výhoda domácího vývoje – pokud svým zákazníkům chcete poskytovat skutečně bezkonkurenčí výrobky a služby, musíte je znát do nejmenšího detailu. A to v případě Audiotec Fischer rozhodně platí!

Firma navíc klade důraz na podporu, což se netýká jen zákazníků v Německu, ale také dodavatelů, kteří její výrobky prodávají v jiných zemích. Technici z naší pražské dílny 2din.cz s.r.o. proto pravidelně dojíždějí do Německa, aby se u Audiotec Fischer proškolili v nejnovějších komponentech a jejich správném nastavování. Správné vyladění zesilovačů není vůbec jednoduchá záležitost, avšak díky expertíze německé jedničky v oboru naši zaměstnanci dokážou nastavit audio sestavu ve vašem voze tak, že její kvality vyniknou opravdu naplno.

 

Výroba a logistika

Vysoce komplexní audio produkty vyžadují nejen zkušenosti a technologické znalosti ve fázi vývoje, ale také pečlivost při výrobě. V Audiotec Fischer to moc dobře ví, a proto všechny své nejdůležitější výrobky vyrábí doma w Schmallenbergu, kde mají plnou kontrolu nad dodržením veškerých evropských i firemních norem a standardů. Jak už jsme zmínili v úvodu, status přímého dodavatele pro automobilky vyžaduje vysoké, certifikované standardy kvality, které Audiotec Fischer kombinuje s vlastními přísnými normami.

Jakmile je některý z produktů Helix, Match nebo Brax sestaven, řádně otestován a zabalen, zaměstnanci jej připraví k expedici, odkud putuje co možná nejkratší cestou k zákazníkům. Ještě předtím však prochází rigorózním procesem kontroly kvality – standardy firmy jsou v tomto ohledu natolik vysoké, že například u svých zesilovačů dokáže vysledovat každičkou součástku až ke dni její výroby, čímž může snadno eliminovat potenciální slabá místa.

 audiotec fischer

 

A co si od Audiotec Fischer můžete pořídit?

Pokud máme v krátkosti představit výrobky z portfolia německé rodinné firmy Audiotec Fischer, v prvé řadě musíme zmínit trojici značek, které spadají pod její křídla. Každá z nich plní v portfoliu svou vlastní funkci a společně umožňují své mateřské firmě oslovit jak nenáročné zákazníky, tak ty, kteří poptávají jen to nejlepší, co se dá na trhu sehnat. Najdete zde jak dražší high-endové komponenty pro špičkové zástavby, tak levnější řešení s bezkonkurenčním poměrem cena-výkon.

 

Helix

První z trojice značek Audiotec Fischer je Helix, výrobce komponentů vyznačujících se skvělým poměrem cena-výkon a samozřejmě také pověstnou německou kvalitou. Právě z důvodu cenové dostupnosti a solidní kvality její komponenty u nás často používáme v našich audio zástavbách – podívejte se např. na naše ozvučení Suzuki Swift, kde jsme použili reproduktory Helix F62C, nebo high-endové ozvučení vozu Audi A6, kam šly Helixy P62C a S6X. To, co však značku vyneslo na špici ve své třídě, jsou však zesilovače s DSP procesory a samotné DSP procesory, které určují směr vývoje v celé branži car audio.

 Helix

 

Match

Druhou značkou z portfolia Audiotec Fischer je Match, které si spousta lidí cení zejména pro její zesilovače. I my je u nás na dílně často používáme, přičemž často bývají součástí sad kompletního ozvučení pro různé vozy. V Match se kromě toho zaměřují i na vývoj chytrých řešení typu plug & play, která umožňují montáž dodatečných komponent k původním audiosystémům bez nutnosti problematických zásahů do elektroinstalace.

Značku Match ocení zejména majitelé vozů BMW a Match, pro které němečtí vývojáři vyvinuli speciální plug & play zesilovače s DSP procesorem, které jsou cenově dostupné a umožní jim vytáhnout z jejich tovární audio výbavy to nejlepší. Vše navíc bez nutnosti složitých zásahů do elektroinstalace!

 Match (3)

 

Brax

Poslední značkou z rodiny Audiotec Fischer je Brax, která zaujímá místo na samotné špici ve své branži. Tomu však odpovídají i ceny její výrobků. V Brax staví jedny z nejlepších zesilovačů na světě a reproduktory, které zaručují opravdu skutečně kouzelný zážitek z poslechu. Vzhledem k cenám jsou její výrobky určené pro ty nejnáročnější zákazníky, kteří v poslechu nesnesou sebemenší kompromis.

BRAX (2)