FAQ - MATCH

Match (1)

Vítejte v článku věnovaném nejčastějším otázkám ke značce Match, výrobci, z jehož dílny pochází mnoho chytrých řešení typu plug & play umožňujících montáž nových komponentů k původním audio systémům bez nutnosti problematických zásahů do elektroinstalace. Tato značka spolu s Match a Brax spadá do portfolia německé rodinné firmy Audiotec Fischer.

Věříme, že zde najdete odpověď i na váš dotaz. Pokud ne, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás!

 

FAQ Helix  Je u audio systémů značky Match nezbytné, aby je instalovali specializovaní prodejci?

Obecně platí, že každou montáž nových audio komponentů, ať už se jedná o autorádia nebo složitější řešení s reproduktory a zesilovači, je vhodné svěřit do rukou odborníků. Jelikož však Match vyrábí spoustu produktů typu plug & play, které umožňují snadnou instalaci, s trochou snahy to zvládnete i sami – nepotřebujete k tomu žádné speciální nářadí.

 

FAQ Helix (2)  Může se stát, že výkonnější plug & play zesilovač značky Match přetíží, případně poškodí reproduktory, které mám ve voze z výroby?

Právě naopak – obecně vzato je zatížení původních reproduktorů po montáži nové audio sestavy značky Match ještě nižší, protože navzdory vyššímu maximálnímu výkonu již nemusí reprodukovat nízké frekvence. Tento úkol nově připadá na subwoofer, který by v žádném špičkovém audiosystému neměl chybět.

 Match (3)

 

FAQ Helix (3)  Je možné snadno odstranit z auta plug & play audio systém značky Match, když se jej rozhodnu prodat nebo mi skončí leasing?

V obou těchto případech je demontáž nejen rychlá, ale také nebude vůbec poznat, že systém v autě vlastně byl. Veškerá kabeláž se připojuje pomocí standardních spojů kabelového svazku ve vozidle, a proto žádné vodiče nemusíte stříhat ani nevratně měnit.

Při instalaci navíc není třeba vyvrtávat otvory do žádné části karoserie nebo vnitřního vybavení, což znamená, že je demontáž sestavy opravdu snadná – stačí jednoduše odpojit všechny komponenty a je hotovo.

 

FAQ Helix (4)  Mohu svůj stávající plug & play audio systém značky Match přenést do jiného vozidla?

Samozřejmě, potřebujete k tomu pouze kabelové adaptéry specifické pro nové vozidlo. Následně si stačí stáhnout z webových stránek výrobce příslušné nastavení zvuku a přeprogramovat zesilovač.

Pokud není k dispozici žádné nastavení specifické pro dané vozidlo, můžete použít software DSP PC-Tool a provést nastavení zvuku sami. Případně se ozvěte technikům u nás na dílně – rádi vám sestavu vyladí k vaší maximální spokojenosti.

 

FAQ Helix (5)  Musím k plug & play zesilovačům značky Match připojit i subwoofer?

Ne, není to nutné, sestava může fungovat i bez něj. Pamatujte však na to, že pokud se rozhodnete použít jedno z nastavení zesilovače pro konkrétní vůz, které výrobce uvádí na svých webových stránkách, budou basy slabší než u vašeho továrního systému. Je to proto, že se v návrhu se subwooferem počítá – výrobce zbavuje reproduktory nízkých frekvencí a deleguje je právě na toto zařízení.

 MATCH (2)

 

FAQ Helix (6)  Jak můžu nastavit ovládání zvuku na autorádiu ve voze po instalaci audio systému Match?

Ve všech konfiguracích Match pro konkrétní vozidla jsou všechny ovladače zvuku ve středních polohách (lineární) – to zajišťuje optimální výsledky.

Ovládání si samozřejmě můžete přizpůsobit svému vlastnímu vkusu, ale bezprostředně po montáži byste měli nejprve zvolit lineární polohu, protože ve většině případů je nastavení zvuku pro dané vozidlo vyladěno výrobcem k dokonalosti.

 

FAQ Helix (7)  Co když později vyměním původní rádio ve vozidle za jiné, aftermarket autorádio?

V případě takového kroku se v drtivé většině případů nevyhnete přenastavení zesilovače. Autorádia, která jsou ve vozech z výroby, obvykle obsahují předprogramované filtry pro korekci zvuku původních reproduktorů. Aftermarket autorádia mají však zpravidla lineární frekvenční charakteristiku, což si v případě přímé výměny žádá nové naladění.

Pokud tento krok nechcete svěřit do rukou odborníků, např. techniků u nás na dílně v Praze, můžete sestavu vyladit prostřednictvím nástroje DSP PC-Tool. To by mělo přinést uspokojivé výsledky.

 Match

 

FAQ Helix (8)  Na stránce výrobce jsem k mému vozidlu nenašel vhodné nastavení – co mám dělat?

Všechny zesilovače s DSP procesorem značky Match nabízejí možnost vlastního nastavení zvuku pomocí intuitivního nástroje DSP PC-Tool.

Pokud však tápete, svěřte raději celý proces do rukou našich zkušených techniků, kteří vám vaši audio sestavu rádi vyladí k naprosté dokonalosti.

 

FAQ Helix (9)  Mohu dodatečně změnit nastavení zvuku pro konkrétní vozidlo stažené z webových stránek Audiotec-Fischer pomocí nástroje DSP PC-Tool?

Ne, to není možné. Výrobce uvádí, že nastavení pro jednotlivá vozidla ladí tak, aby bylo dosaženo optimálního zvuku se stávajícími reproduktory. Vytvořená nastavení pak fungují ve frekvenčních charakteristikách podle mezinárodně uznávaných referenčních křivek.

Pokud se vám výsledek nelíbí, můžete si samozřejmě vytvořit vlastní nastavení podle svého vkusu pomocí intuitivního nástroje DSP PC-Tool. Ve většině případů by však stávající ovládání tónů v autorádiu mělo být více než dostačující.

 

FAQ Helix (10)  Mohu použít nastavení specifické pro mé vozidlo, i když vyměním původní reproduktory za jiné?

Výrobce toto spíše nedoporučuje, protože to ve většině případů povede ke zhoršení celkové kvality zvuku. Jedinou výjimkou jsou subwoofery pod sedačku této značky určené pro vozy BMW – u nich bude výsledek vždy lepší. Pamatujte na to, že speciální konfigurace Match kompenzují nejen akustické nedostatky samotného vozidla, ale také často prachbídnou kvalitu původních reproduktorů.

Ale nezoufejte – v případě výměny reproduktorů stačí použít DSP v zesilovači a vytvořit si vlastní zvukové nastavení pomocí uživatelsky přívětivého softwaru DSP PC-Tool. Tím zajistíte, že z nově instalovaných reproduktorů vytáhnete ten nejlepší zvuk.

 Match (2)

 

FAQ Helix (11)  Který subwoofer značky Match je tou správnou volbou pro mé vozidlo?

Na tuto otázku bohužel neexistuje jednoduchá odpověď – záleží na tom, co se vám líbí. Při výběru vhodného subwooferu značky Match je třeba si ujasnit, jak hutné basy chcete získat a kolik místa v kufru můžete obětovat.

Jinak jsou vaše možnosti co se týče kombinace zesilovače a subwooferu prakticky neomezené.

 

FAQ Helix (12)  Nebude moje původní autorádio mít problém s diagnostikou, pokud mezi něj a reproduktory nainstaluji zesilovač Match?

Výrobce uvádí, že v posledních letech optimalizoval vstupní obvody svých zesilovačů, aby tomu zabránil. Diagnostika reproduktorů v téměř všech továrních rádiových jednotkách je v dnešní době již velmi komplexní, a to v tom smyslu, že vyžaduje, aby již v zesilovači byl přítomen určitý odpor, aby nedocházelo k záznamům v protokolech o poruchách.

Vlastní obvody ADEP a ADEP-SB společnosti Audiotec Fischer jsou v tomto ohledu jedinečné a do značné míry pomáhají tyto problémy zmírnit.