Autorádio vybíjí baterku. Co s tím ?

Proč se to děje?

Bohužel u starších vozů do kterých se pořídilo nové autorádio, může nastat problém a to že se bude vybíjet baterie. Tento problém se týká většinou vozů Škoda / VW / Seat. U vozidel z roku výroby 2004-2006 tento problém nastává v tu chvíli, když do vozu se dá buď druhovýroba ( speciální autorádio ), kde nezáleží zda je značkové nebo ne a nebo originální autorádio od Škoda auto nebo VW, novějšího vozidla. Problém je způsobený tím, že starší vozidlo má zastaralejší gateway jednotku, která neuspí autorádio dokonce. Problém se však vyskytuje i originálních autorádii nejen druhovýroby.

Řešení

1. Nejlevnější řešení je dát ACC drát na spínacích +12V při otočení klíčku. Bohužel to má i své negativa a to, že pokud nevypnete autorádio ručně před tím než se vypne motor a vytáhne klíček, tak jednotka neudrží paměť autorádia. To znamená, že se shodí nastavení FM frekvencí, EQ a taky třeba čas v autorádiu. Pokud nemáte multifunkční volant, tak lze jednotku zapojit " na pevno " a pamět autorádio bude držet i po vysunutí klíčku.

2. Další řešení ale taky více finančně náročnější je výměna gateway jednotky za novější. Po výměně gateway jednotky za jednotku z pofaceliftu se baterie nevybije.