Dnes 18.6. otevřeno pouze do 17:30. Děkujeme za pochopení.

Jaké jsou možnosti pro zabezpečení auta?

(Partnerský článek)

autoklice-uva

Krádež auta je v dnešní době bohužel zcela běžnou skutečností, která může potkat také vás. Otázkou tedy zůstává, jak je možné co nejlépe zabezpečit váš automobil, aby vám ho lupič neukradl nebo nijak nepoškodil.

Na začátku všeho se rozhodněte, kolik chcete do zabezpečovacích prvků investovat, každý způsob je totiž jinak finančně náročný. Zamyslete se také nad tím, jak často automobil využíváte a jak je starý. Je zbytečné investovat do zabezpečovacích prvků desetitisíce, když autem vyjedete párkrát za měsíc, a stejně tak se nedoporučuje utratit částku milion korun pouze za základní ochranný prvek, který mnoho lupičů snadno překoná.

Zámek řadicí páky

Proč neuvádíme spíše zámek volantu? Přes ten se totiž zlodějům přechází snadněji, než přes zámek řadicí páky. Vsadit můžete například na „Medvěd blok“ se závorovým zámkem řazení. Toto mechanické zabezpečovací zařízení, sloužící k ochraně vozidla funguje tak, že je řadicí páka blokována v poloze zpětného chodu v případě manuální převodovky a v poloze parking u automatické převodovky.

Kvalitní alarm

Zkušené zloděje to sice neodradí, někteří se ho však mohou zaleknout. Řeč je o autoalarmu, který je mezi řidiči asi nejznámější možností, jak ochránit své auto. Alarm můžete umístit nejen k předním dveřím auta, ale i k zadním, zavazadlovým nebo kapotovým. Vybírat můžete z několika druhů autoalarmů, jako jsou autoalarmy s digitální technologií CAN BUS, s plovoucím kódem, OEM alarmy nebo autoalarmy s GPS sledováním, které patří mezi pokročilejší. Některé autoalarmy dokonce dokáží zamezit nastartování auta.

Imobilizér

Další možností je imobilizér, který je vybaven speciálním kódem, jež obsahuje samotný klíč od auta nebo jiné zařízení. Když se autoklíče nespojí s daným kódem, zamezí se odemčení automobilu a nelze jej tedy odcizit díky odpojení spínací jednotky nebo řídící jednotky. Vždy však volte opravdu kvalitní imobilizér, jehož umístění nebude na první pohled tolik rozpoznatelné. Zvolit můžete například i imobilizér se zpožděným zapnutím. Takový imobilizér vám zajistí, že se zloděj nebude moci po 5 minutách hnout z místa, jelikož se autu vypne zapalování.

GPS sledování

Pokud vám nevadí do vašeho čtyřkolového miláčka investovat více peněz, můžete využít zabezpečení auta pomocí neustálého GPS sledování. Díky němu můžete mít nad autem stále kontrolu a znát jeho polohu v každém okamžiku. Auto můžete sledovat také díky aplikaci v telefonu. Pokud se s ním něco začne dít, přijde vám SMS a vy můžete ihned zasáhnout.

Pokud chcete vaše vozidlo co nejvíce ochránit, vždy se doporučuje zkombinovat více ochranných prvků dohromady a sjednat si pojištění auta.