Jak vybrat autoanténu nebo napáječ?

Než nakoupíte, je třeba na vašem voze zkontrolovat stav anténního svodu. Pokud máte novější automobil, dá se říci, že to příliš nutné není. U těch, jejichž stáří přesahuje již deset let, toto výrazně doporučujeme. Právě kvalita svodu má totiž výrazný vliv na příjem signálu. Problém tak nemusí být vždy jenom v anténě jako takové, ale i v této součásti.

JAKOU VYBRAT?

2din.cz nabízí autoantény v mnoha typech, jak základní provedení což jsou pasivní antény bez zesilovače, tak i antény se zesilovačem což jsou aktivní antény.Aktivní auto anténa se liší od pasivní auto antény tím, že daný zesilovač nabídne jistotu mnohem lepšího příjmu. Pokud máte méně kvalitní autorádio a jeho tuner není ideální, je aktivní anténa ( anténa se zesilovačem ) správnou volbou, nebo pro ještě kvalitnější příjem doporučujeme zakoupit pasivní anténu s externím zesilovačem.

NEZAPOMÍNEJTE NA NAPÁJEČ

Napáječ slouží k tomu, aby napájel zesilovač originální antény, a to v případě zapojení značkového autorádia. Takový napáječ originální antény je potřeba zapojit také ke zdroji +12V. Ve většině automobilů se jedná o modrý drát, pomocí kterého se spíná zesílení signálu ve voze.

V České Republice se nejvíce setkáme s vozy ŠKODA nebo VOLKSWAGEN, kde se napáječe můžou malinko lišit.

Třeba Škoda Octavia II u modelu před faceliftem má pouze jednu anténu a tam tedy postačí pouze napáječ s jednotlivou koncovkou, takže k instalaci využijeme tento anténní napáječ . U modelů po faceliftu se již setkáváme s dvojitou anténou a ty se můžou lišit buď na anténu dvojitou spojenou anebo dvojitou rozpojenou kde se nabízí dva typy napáječů a to napáječ s rozpojenou koncovkou , nebo spojenou koncovkou .

Většina VW nebo novější vozy Škoda Octavia III apod. mají z 90% dvojitou anténu spojenou a opět použijeme anténní napáječ s dvojtou spojenou koncovkou.

ZESILOVAČ A DOPORUČENÁ KOMBINACE

Pamatujte, že pokud jde o druhovýrobu, nebo pokud používáte neznačkové rádio, může být s kvalitou obecně problém – pokud je použita tovární anténa pouze s napáječem. V takovém případě doporučujeme zvolit pasivní autoanténu, kterou zkombinujete se zesilovačem correct. Jeho výhody zmiňujeme níže. V rámci této kombinace máte jistotu toho, že dosáhnete lepšího FM příjmu. Tento zesilovač FM signál zesílí. Má ale i druhou vlastnost, která se hodí ve chvíli, kdy je signál výrazně přesycený neboli „přebuzený“. V takovém případě ho dokáže také utlumit. To z důvodu toho, aby nedocházelo k výraznějšímu šumu v oblasti našich reproduktorů.

Instalace

ZAČÍNÁME DEMONTÁŽÍ STROPNICE

Prvním krokem jsou nezbytné demontáže několika částí vašeho vozu. V první řadě je to oblast stropnice. Doporučujeme postupovat opatrně, aby nedošlo k jakémukoliv poškození. Někdy je třeba základní nářadí, jako je třeba šroubovák. Jindy je třeba použít více síly, jelikož bude povrch stropu na některých místech přilepený.

DEMONTUJTE ANTÉNU

Jakmile je část stropnice demontována, máte přístup k obnažené části střechy. Tento krok nelze blíže specifikovat, jelikož její uchycení a umístění je dáno vždy konkrétním modelem vozu. Každopádně platí, že s běžným nářadím byste si měli bez problémů vystačit.

Tento krok je samozřejmě možné udělat s předstihem, než si novou anténu na auto koupíte. Díky tomu můžete přesně zjistit, jaký konkrétní konektor ta vaše stávající používá a podle toho koupit buď novou, nebo dokoupit příslušnou redukci. Pokud se jedná o starší vozidlo, doporučujeme koupit anténu s novým kabelem, který se bude tahat až k rádiu.

MONTÁŽ ANTÉNY

Jakmile máte demontovanou svou stávající anténu, přichází na řadu poslední krok, kterým je montáž antény nové. Ta by měla být prováděna v opačném sledu, než předchozí postup. Anténu tedy zapojte a umístěte na požadované místo. Jakmile je na svém místě, je montáž antény u konce. Pokud jste si pořídili anténu s kabelem, natáhněte kabel stejným místem, jako byl natažen předchozí až k rádiu.

Kontakt: 774 19 55 33 nebo info@2din.cz

Snímek obrazovky 2017-04-24 v 1.18.21