18-22/07 JE POBOČKA ZAVŘENA ! TEL.,EMAILY A OBJEDNÁVKY BUDOU VYŘÍZENÉ POSTUPNĚ 23/07. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Proč praví chlapi milují sporťáky

maserati-1649119_640-UVODNI

(Partnerský článek)

Obě pohlaví vybavila evoluce netušenými schopnostmi. U žen je to neomylná detekce slev v obchodech, u mužů zase radar umožňující rozpoznat vůni benzínu na kilometry. Co vlastně muže tolik láká na silných vozech?

Úloha testosteronu v mužském těle

winter-sport-car-wheel-vehicle-auto-1142163-pxhere.com

Je to především adrenalin. A to nikoli z potřeby si zevrubně prohlédnout lůžkovou část místního chirurgického oddělení. (Přestože ošetřování půvabnou sestřičkou není pro většinu příslušníků silného pohlaví zcela zavrženíhodná představa.) Mužská touha riskovat je totiž vrozená. Zodpovědný je za ni hormon , který jim koluje v těle - testosteron.

Ten dělá z mužů skutečné muže. Je zodpovědný nejen za tichou domácnost, když se pán tvorstva zrovna otočil za dekoltem pohledné blondýnky v supermarketu, ale také za to, že muži jsou úspěšní. Také zajišťuje mužům úspěch. Stoprocentně totiž platí, že kdo neriskuje, nevyhraje.

Právě za mužskou ochotou podstupovat výraznější riziko můžeme hledat hormony. Ženy se všeobecně chovají racionálněji, trpí méně výraznými výkyvy nálad a způsobují též ve statistickém souhrnu nižší procento dopravních nehod. V krvi jim totiž koluje zhruba třicetkrát až padesátkrát menší množství testosteronu oproti pánům. To se zásadně podepisuje i právě na jejich obezřetnějším chování.

Jak testosteron mění pohled na výběr auta

structure-sport-car-vehicle-sports-car-motor-vehicle-1031595-pxhere.com

Mužskou hladinu testosteronu dále významným způsobem zvyšuje pocit převahy a moci, ale také například sportovní aktivity. Není se tak co divit, že prostředí burácejících motorů při automobilových závodech je doslova nadupané testosteronem.

Muži jsou mnoha koňmi pod kapotou přitahování podobně magicky jako můra ke světlu lampy. A i když vize luxusního sporťáku se často odsune spíše do říše snů a na její místo nastoupí praktický kombík, do kterého se pohodlně naskládá kočárek, dětská autosedačka a týdenní zásoba plenek, při výběru každého vozu platí, že muži volí srdcem, neboť jim tak zkrátka velí jejich přirozenost. Někteří psychologové dokonce tvrdí, že obliba konkrétního modelu auta o muži přímo vyzradí i jeho sexuální tužby.