Z DŮVODU NAŘÍZENÍ VLÁDY, NEDOPORUČUJEME SI OBJEDNÁVKY VYZVEDÁVAT NA POBOČCE ALE NECHAT SI ZÁSILKU POSLAT - DRUHÝ DEN PPL U VÁS. =) OBJEDNÁVKY SKRZ ESHOP POSÍLÁME KAŽDÝ DEN. Z HYGIENICKÝCH DŮVODŮ BYLA DOČASNĚ ZRUŠENÁ PLATBA NA DOBÍRKU, PROSÍME O POCHOPENÍ. PLATBA JE MOŽNÁ PŘEDEM NEBO KARTOU PŘI OBJEDNANÍ.

Jak vybrat autorádio?

BLAUPUNKT SANDIEGO 530 WORLD

Autorádia jsou v dnešní době samozřejmostí. Zpříjemňují nám dlouhé cesty a ty kvalitnější nám ušetří hodně starostí s dalšími přístroji. Ale jak si vybrat to správné autorádio? Při výběru byste si měli uvědomit, co od rádia očekáváte, jaké funkce chcete, aby mělo, ale zároveň abyste všechny funkce využili. Důležité je také vaše cenové rozpětí.

Co budete v autě poslouchat?

JakVybratAutoradio-CoBudete

V této oblasti záleží především na Vašem vkusu. Jste zvyklí na CD nebo máte raději hudbu z Vašeho telefonu? To vše by mělo při výběru rádia rozhodovat. Pokud se obejdete bez CD, pak zvolte bezmechanikové rádio, které je dnes velmi populární. Zaměřte se tedy na to, jaké má rádio vstupy. Důležitým parametrem je také systém RDS, který Vám podává informace z rozhlasu. Měli byste si uvědomit, jakou audiozástavbu plánujete, jedná se tedy o to, zda budete kupovat i externí zesilovač.

Jak hlasitou hudbu chcete?

JakVybratAutoradio-JakHlasitouHudbu

S hlasitostí souvisí reproduktory, které jsou nedílnou součástí každého autorádia. Při jejich výběru se zaměřte na poměr citlivosti a zatížení. Nejkvalitnější autorádia mají vyváženou citlivost, ale bývají dražší.

Pokud jste milovníkem hlasité hudby, potom můžete využít možnost rozšíření audia prostřednictvím subwooferu nebo externího zesilovače. Při koupi autorádia byste se měli zaměřit, zda obsahuje RCA výstupy, které jsou nezbytné pro audiozástavbu a liší se dle napětí.

Umíte ladit rádio za jízdy?

JakVybratAutoradio-UmiteLaditRadio

Určitě se Vám někdy stalo, že jste ladili rádio a nevědomky jste uhnuli i s volantem. Pokud se bojíte nehody kvůli ladění, potom volte rádia s podporou ovládáním na volantu, smaozřejmě to bude nápomocné pokud samotné ovládání na volantu máte. 

Jak moc náročný posluchač jste?

JakVybratAutoradio-JakNarocnyPosluchac

S touto otázkou je spojen především výkon rádia. Ty nejběžnější mají výkon 4x45W nebo 4x50W. Jsou i rádia, která mají 4x60W a jsou určeny pro ty nejnáročnější posluchače. S náročností posluchače souvisí také možnosti ovládání zvuku, které závisí na Vašich konkrétních potřebách.

Na co se můžeme dále zaměřit?

JakVybratAutoradio-NaCoSeMuzemeDaleZamerit

Uvědomili jste si 4 nejdůležitější parametry ale stále Vám to přijde málo? Existují i rádia, která Vám poslouží skoro ve všem. Koukněte na test autorádií.

Neradi telefonujete za jízdy? V tom případě hledejte rádio s Bluetooth, který umožňuje volání přes handsfree či poslech hudby z telefonu.

Zaměřte se také na displej rádia. Barva a styl je na Vašem vkusu, důležitější je však čitelnost displeje i při zhoršených podmínkách.

V dnešní době je samozřejmě rozhodující i cena. Existují výrobci, kteří Vám i za malou cenu poskytnou kvalitní rádio. Hlavně se nenechte zaslepit cenou. Nákupem rádia od čínského výrobce za nízkou cenu si určitě radost neuděláte.

Symboly na autorádiích

MP3 - rádio umožňuje přehrávat hudbu z CD disku ve formátu MP3

AUX - obsahuje vstup pro MP3 přehrávač, DVD nebo cokoliv s konektorem jack 3,5 mm

Ipod ready - jak už naznačuje název, rádio umožňuje přehrávat hudbu z Ipadu

USB - vstup pro přehrávání z externího harddisku nebo flash disku

SD slot - vstup na paměťové karty