Co je potřeba k instalaci autorádia do Fiat Ducato / Citroen Jumper / Peugeot Boxer ?

Dodávky značky Fiat, Citroen a Peugeot jsou velice populární a to díky tomu, že na bázi Fiat Ducato jsou psotavené dodávky, přepravní auta a karavany. Většinou i interier / palubní deska je všude stejná a proto o to jednoduší je instalace autorádia do všech těchto vozidel.

1. Z 95% prostor autorádia v těchto značkach vypadá tak, jak je uvedeno na obrázku. Samozřejmě již hodně aut má dodělané autorádia 1din pro základní potřeby nebo jsou od výroby obyčejné jednotky již zabudované do otvoru.

Vzhled prostoru palubní desky, kam se montuje autorádio.

02IMG_2710[6]

2. Proto abychom namontovali 1din autorádio ( pokud není rádio od výroby ), budeme potřebovat pouze autorádio a napáječ pro propojení antény s autorádiem.  Existuje však i redukční rámeček pro isntalaci 1din autorádia, ten se používá většinou pokud máte mezery po vyndání originálního autorádia, ale používá se velmi zřídka. Viz obrázek.

Instalace 1din autorádia s redučkním rámečkem

IMG_0624

Instalace 1din autorádia bez redukčního rámečku

IMG_9682

3. Pokud se jedná o montáž autorádia 2din, bude potřeba k montáži nejen již zmíněný napáječ ale i redukční rámeček pro vymezení prostoru. Pokud instalujete autorádio 2din, je taktéž potřeba v tunelu pro autorádio říznout z boků plastové držáky kastlíku aby nepřekáželi při montáží redukčního rámečku a celkovému osazení 2din jednotky. Většina autorádii již má v balení kovový redukční rámeček, jsou zde rádia např.: DN8802K a DN8803K, které tento kovový rámeček v obsahu balení nemají a proto je potřeba dokoupit pro tyto jednotky tento kovový redukční rámeček.

Montáž 2din autorádia Kenwood do obytného vozidla Fiat Ducato. Komplektní montáž ZDE 

Fiat_Ducato_Caravan_2din_autorádio_03

Montáž 2din autorádia DN8802K do Fiat Ducato. Komplektní montáž ZDE.

IMG_6316

Pro zesílení FM signálu u autorádia můžeme místo anténního napáječe použít anténní zesilovač a anténní přechodku.