FAQ – Nejčastější dotazy k zesilovačům

Je možné zapojit zesilovač na originální autorádio?

Ano, napojení zesilovače na originální autorádio je možné díky high-low adaptéru, pokud od zesilovače mate natažené cinch signálové kabely. Pokud zesilovač, který napojujete na rádio má high-level input, tak stačí natáhnout jen signály k rádiu a napájet se do signálových kabelů za autorádiem bez nutnosti přikoupit dodatečné adaptéry.

Jaký výkon zesilovače je nejlepší zvolit?

Obecně platí, že pokud chcete mít plnou kontrolu nad reproduktorem/subwooferem, je potřeba zvolit výkon zesilovače tak, aby byl cca o 20 až 30 % vyšší než výkon samotného reproduktoru/subwooferu.

Potřebuji k zesilovači dálkové ovládání?

V případě montáže zesilovače, jehož úkolem bude pohánění subwooferu, je dálkové ovládání pohodlnou vymožeností, ale ne nezbytností. V drtivé většině případů je zesilovač pro subwoofer monoblok – tyto zesilovače mají v balení i dálkové ovládání. Pokud je součástí balení i dálkové ovládání, mělo by to být zobrazeno i na fotografii produktu.

V případě montáže zesilovače na reproduktory se volí mezi zesilovačem dvoukanálovým a čtyřkanálovým, který se pak během montáže vhodně nastaví. Hlasitost pak ovládáte skrz originální kolečko u autorádia nebo pomocí tlačítek na volantu.