Tesla Model 3 - Kompletní odhlučnění

Dostali jsme na starost tento nejmodernější technologický kousek z automobilového průmyslu. Vzhledem k tomu, že většina lidí si myslí o elektorautech to, že jsou velice tichá. Ale bohužel jsou na velkém omylu. Proč je elektroauto ve skutečnosti tak hlučné ?

Konstrukce vozu je navržena tak, aby co nejméně vážila a proto se po karoserii nese hodně hluku.

Absence benzinového či naftového motoru. Zní to sice absurdně, ale absence klasického motoru je další mínus a zvyšení hluku ve voze, jelikož motor jako takový alespoň trochu člověka zaneprázdní svým hlukem, a proto se vnímá méně hluk od vozovky či hluk aerodynamický. 

Když sečteme tyta dva argumenty, tak výsledek je ten, že ve voze slyšíte hluk, který např. i normálně nevnímáte a proto je hluk od kol, aerodynamický hluk skrz okna a hluk neboli vibrace celého vozu na přejezdech nebo kostkách je o pár stupňů intenzivnější než normálně. V tomto voze jsme provedli kompletní odhlučnění a aplikovali maximální množství materiálu pro utlumení hluku od vozovky a aerodynamického hluku. Díky odhlučněným dveřím se nyní zavírání dveří stala radost a při zavírání zvuk budí pocit zavírání dveří u aut vyšších tříd. S výsledkem byl zákazník velice spokojený, jelikož odhlučnění bylo znát při jízdě ve městě, po okrescích nebo dálnici.

Video dokumentace

Fotografie z průběhu montáže

Použitý materiál při montáži

Produkt Množství Cena Celkem
Door Seal - Těsnicí guma Door Seal - Těsnicí guma 2 ks 490 Kč 980 Kč
STP Biplast 10 STP Biplast 10 31 ks 180 Kč 5 580 Kč
STP Black Gold STP Black Gold 51 ks 120 Kč 6 120 Kč
STP Black Silver STP Black Silver 16 ks 90 Kč 1 440 Kč
STP Blackton 4 STP Blackton 4 35 ks 110 Kč 3 850 Kč
STP Bomb Aero STP Bomb Aero 2 ks 350 Kč 700 Kč
STP Madeline páska STP Madeline páska 4 ks 25 Kč 100 Kč
STP Noise Block STP Noise Block 12 ks 129 Kč 1 548 Kč
Časová náročnost: 24 hodiny
Celková cena 34 838Kč

Potřebujete odhlučnit váš automobil, ale nevíte si rady, které části automobilu odhlučnit, nebo potřebujete odhlučnit automobil jinak než v případě této montáže? Právě kvůli tomu jsme pro Vás připravili náš vlastní konfigurátor odhlučnění. Ve kterém si zvolíte části automobilu, které si přejete odhlučnit, případně si pročtete proč se vybranou část vyplatí odhlučnit nebo naopak.

zobrazit konfigurátor

Podobné montáže