Mám sound systém a nefunguje zvuk

Pokud jste narazili ve vyhledávači na tento článek, tak pravděpodobně máte Škodu Octavii II nebo Škodu Superb II a pořídili jste nové autorádio do Vašeho vozu, ale po instalaci nové jednotky přestal fungovat zvuk.

Jak poznám, že mám sound systém?

Je to velmi jednoduché, stačí se podívat na reproduktory ve dveřích a na něm uvidíte lesklý štítek s nadpisem „Sound systém“, dalším znakem je zesilovač pod sedačkou řidiče, který je přikrytý a není na první pohled vidět, ale stačí šáhnout rukou a bude zřejmé, že pod sedačkou je něco navíc.

Snímek obrazovky 2021-10-28 v 14.24.49

Mám aftermarket rádio

Pokud jste si pořídili nebo chcete od nás pořídit nové autorádio a máte sound systém, tak východisko na zprovoznění zvuku je. Pokud chcete mít ve voze jiné rádio a zachovat zvuk, tak je třeba obejit stávající zesilovač, bohužel to jde pouze jednou cestou a to místo zesilovače dát výhybky a zprovoznit zvuk. Pokud nechcete šetřit při montáži nového rádia a chcete zachovat stávající zesilovač, stačí si koupit tento adaptér pro sound systém - zde si musíte dát pozor v popisku, kde se uvádí s jakými typy zesilovači adaptér nefunguje.

Mám originální autorádio od Škoda

Pokud jste si koupili nějaké použité autorádio z druhé ruky a nefunguje zvuk, tak je to znamení, že toto rádio není nakodované na stávající počet reproduktorů ve voze.