Dnes 18.6. otevřeno pouze do 17:30. Děkujeme za pochopení.

Montáž neoriginálního rádia do nových aut: jaké problémy mohou vzniknout?

IMG_1459

Máte zcela nové, nebo novější auto a přemýšlíte nad výměnou továrního autorádia? Není to nic zvláštního, jelikož to z výroby mnohdy nedokáže vyhovět současným požadavkům a trendům.Většina lidí pochopitelně sáhne po neoriginálním autorádiu. Většinou můžeme říci, že s jeho osazením nemusí být problém. Jsou ale i případy, kdy komplikace vzniknou. O jaké se jedná?

Nekompletní kompatibilita s vozidlem

IMG_1340

To je riziko, které dnes hrozí nejvíce. Je to dáno tím, že jednotka CANBUS v originálním rádiu spolupracuje s vozem přesně tak, jak má. Pokud do svého vozu použijete univerzální autorádio, potom se může stát, že nebude vše fungovat tak, jak má. Naštěstí dnes už jde spíše o ojedinělý problém. Výrobci neoriginálních autorádií se dnes snaží, aby byla zaručena co možná největší kompatibilita . A to hlavně s těmi nejvyužívanějšími vozy. Jako příklad může posloužit Škoda Fabia nebo Škoda Octavia, kde už ani s neoriginálním autorádiem v souvislosti s jeho plným využitím v rámci kompatibility s vozem rozhodně nenarazíte.

Jiné konektory

IMG_1454

Druhým problémem, který vás může potkat, pokud je realizována montáž neoriginálního autorádia do nových aut může být spojena s tím, že jednotlivé konektory se mohou lišit. Na mysli máme jak konektory u samotného autorádia, tak i konektory, které se mohou nacházet ve vašem voze. I když v poslední době je jasně patrná snaha o určitou standardizaci, nikdy to není stoprocentní a tak tento problém může nastat. Ani zde není třeba zoufat, jelikož dnes na trhu najdete ohromné množství různorodých redukcí. Proto není třeba obávat se různé úpravy kabeláže, jelikož vše propojíte právě prostřednictvím daných redukcí. A to s jistotou, že vše bude fungovat přesně tak, jak fungovat má, jako při klasickém zapojení. A to tak bude i nadále jednoduché a celkem intuitivní.

Různé velikosti rádia a montážního otvoru

IMG_1338

Třetí komplikace může být spojena s rozdílnými velikostmi. Problém může nastat ve chvíli, kdy si dobře nezjistíte, jaké rozměry má neoriginální autorádio a koupíte špatný model. Nesmí být větší, než montážní otvor ve vašem voze. Co ale v případě, kdy je váš koupený model autorádia menší, než montážní otvor? Nemusí to být nic výjimečného a často se to stává. Obavy z toho, že zde rádio bude volně, rozhodně není nutné mít. Na trhu existuje široká škála redukčních rámečků, které zajistí, že montáž proběhne přesně jak má a rádio zde bude dokonale pasovat. Při výběru samotného rámečku musíte primárně zohlednit model vašeho vozu. Často mohou rozhodovat i detaily, jako je třeba měsíc výroby. A to proto, že už můžete mít jinou generaci auta, nebo také proto, že váš konkrétní model je lehce upraven, jelikož prošel faceliftem.