Výhody odhlučnění pro zdraví

www.reallygreatiste.com (815 × 400 px) (1083 × 400 px) (3)

Proč je potřeba odhlučnit vaše auto?  Prvním důvodem je samozřejmě pohodlí a ticho v interiéru, tím zásadnějším však je péče o zdraví řidiče a cestujících. Na co má odhlučnění vliv?

 

Psychická kondice

Pravděpodobně jste slyšeli rčení „všechny nemoci jsou z nervů“. To je částečně pravda: stres, nervové napětí, psychické nepohodlí mohou vyvolat onemocnění nebo zhoršit zdravotní stav. Jedním ze současných zdrojů stresu je hluk. Člověk je jim neustále obklopen, a hlasitost zvuků s každým rokem neustále roste. Má to za následek přetížení nervové soustavy a má záporný vliv na psychickou kondici, což vede k závažnějším poruchám.

 

Sluch

Poruchy sluchu se pozorují u lidí ve stále mladším věku – čím dál více mládeže a dětí trpí nedoslýchavostí. Důvodem je to, že současný svět se stal „hlasitým“ a zvuky překračují pro člověka komfortní hranici 55 dB. Neustálý akustický vliv může vyvolat zhoršení sluchu, zatímco v automobilu můžete si nechat své uši odpočnout.

Je třeba říct, že po instalaci odhlučnění se zbavíte dalšího nepříjemného faktoru – hlasité hudby. Řidiči často zvyšují hlasitost akustické soustavy, aby ztlumili hluk od silnice a strukturální hluky, které pocházejí z vibrací kovů. Instalace odhlučnění do interiéru tyto hluky odstraní, v důsledku čehož budete moci užívat si hudby v komfortní pro vás hlasitosti.

4_3

 

Kardiovaskulární soustava

Spolu s nedoslýchavostí dochází i ke kardiovaskulárním chorobám. Lékaři uvádějí jako jeden z faktoru tzv. „hlukový smog“, který je závažným problémem ve velkých městech. Právě v těchto městech řidiči tráví hodně času za volantem, vystavení navíc i hluku od silnice. Čím vyšší ticho je v interiéru, tím bezpečnější a komfortnější to je pro řidiče, jelikož umožňuje zbavit se negativních faktorů.

3_3

 

Nebezpečný je nejen hluk, ale i vibrace vznikající v důsledku rezonance tenkého kovu karoserie. Pravidelné působení této rezonance má za následek vznik symptomů vibrační choroby: porucha jemné motoriky, necitlivost konečků prstů, zimomřivost a křeče v končetinách. Není divu, že při práci s vibračním zařízením se doporučuje dělat přestávky. Řidič si ale nemůže dovolit časté zastávky nebo dát si pauzu uprostřed silnice. Řešením je zbavit se vibrací úplně.

   O tom, jak můžete odhlučnit vaše auto, se můžete dozvědět na našem webu. Dokážeme udělat z vašeho interiéru tiché a zdraví nezávadné místo.

 

www.reallygreatiste.com (815 × 400 px) (1083 × 400 px) (1083 × 100 px) (1083 × 80 px)