Co je potřeba k instalaci autorádia do Škoda Octavia II ?

Autorádio škoda octavia 2

  1. Musíme nejdříve vědět, jaký typ autorádia máme ve voze. Škoda Octavia 2 většinou je osazeno Stream / Swing autorádiem ale občas se do vozu dávál i Amundsen, Columbus apod. kde je ten tvar trochu odlišný. Na obrázku níže vidíme rozdíly originálních jednotek.

 

Autorádio Swing / Stream

Columbus autorádio

  1. Pokud máte tvar Swing / Stream volíme tento rámeček ( jestli zvolíte menší rádio 1din ponecháte odkládací prostor, pokud zvolíte 2din autorádio, odkládácí prostor z rámečku dáte pryč ). Pokud máte autorádio Columbus / Amundsen apod. volíme tento rámeček ( jestli zvolíte menší rádio 1din ponecháte odkládací prostor, pokud zvolíte 2din autorádio, odkládácí prostor z rámečku dáte pryč ).Pokud je rozhodnuto pro speciální autorádio tak pro Škoda Octavia II aŠkoda Yeti kde je jednotka Stream / Swing volíme jednotku Geborn gb820 pokud se bavíme o Columbus / Amundesn apod. volíme jednotku Geborn gb610g nebo jakoukoliv jinou jednotku stejného tvaru.
  2. Autorádia 1din nebo 2din potřebují ISO adaptér pro zapojení, speciální autorádia tento adaptér nepotřebují. Pokud se volí klasické autorádio, doporučujeme natáhnout napájicí drát +12V z pojistkové skřínky nebo z jiného zdroje aby se při otočení klíčku rádio zaplo samo a nemuselo být zapnuté pořád i při vytaženém klíčku ( muselo by se vždy vypínat ručně ).
  3. Napáječ - Škoda Octavia II před faceliftem má pouze jednu anténu takže potřebujeme napáječ FAKRA . U Škoda Octavia II po faceliftu a Škoda Yeti volíme FAKRA dvojitý .

 

Náš TIP: Kenwood DPX-5000BT , Autorádio dn8802 , Geborn gb620

Kontakt: 774 19 55 33 nebo info@2din.cz

Snímek obrazovky 2017-04-24 v 1.18.21