Výměna reproduktorů ve Škoda Citigo?

Proto abychom vyměnili reproduktory ve vozidle Škoda Citigo budeme potřebovat kromě reproduktorů také odhlučňovací materiál, adaptéry na reproduktorové kabely ale také MDF podložky pro pevné uchycení reproduktorů ve dveřích.

106909-2-2

1. Jako první opatrně sundáme čalounění ( tapecírunk ) dveří a prozatím odložíme stranou.

106909-6-2

2. Odmontujeme stávající reproduktory ( pokud ve voze jsou ) a " vydloubneme " černý kryt ve dveřích tam kde vede lanko na otevírání dveří. Jakmile již máme všude přístup, vezmeme odmašťováč nebo líh a ošetříme kompletně povrch vnitřni části dveří a vnější plochu tam kam budeme aplikovat antivibrační materiál. Jakmile máme povrch ošetřený, můžeme se vrhnout na odhlučňování dveří. Antivibrační hmotu  StP Black Silver - 2ks aplikujeme na vnitřní stranu plechu a řádně přiválečkujeme. Po té zacvakneme černou krytku a tím máme vnitřní stranu hotovou.

106909-7-2_1

4. Nainstalujeme MDF podložku pro Škoda Citigo na stávající konektroy napojíme adaptéry pro reproduktory a zapojíme reproduktor, který po zapojení můžeme upevnit v MDF podložce. Většinou Citigo nemají možnost instalování komponentních reproduktorů proto se instalují koaxiální reproduktory. Pokud máme odmaštěnou vnější část plechu na dveřích, můžeme začít s aplikací StP Black Silver - 2ks na vnější část dveří.

106909-8-2

6. Stejně jak u plechu je potřeba odhlučnit i samotný plastový tapecírunk aby nevibroval a nerezonoval, proto na tapecírunk aplikujeme 1/2 StP Black Silver a pláto Neoprene 6. Tím zamezíme styku plastu s kovem a zabráníme rezonancím. 

106909-9-2

Ukázka montáže reproduktorů do vozu Škoda Citigo v naší montážní dílně.