FAQ – Nejčastější dotazy k autorádiím

Co všechno budu potřebovat k zapojení autorádia?

Pro zapojení autorádia budete ve většině případů potřebovat redukční rámeček, ISO adaptér pro napojení ISO konektorů a napáječ FM antény, případně adaptér pro FM anténu.

Potřebuji zesilovač pro FM anténu?

Pokud máte ve vozidle klasický pasivní prut, tak zesilovač pro FM anténu doporučujeme dokoupit. Musíte však vzít v potaz, zda již zesilovač máte v originální anténě nebo ne. Pokud dáte zesilovač na zesilovač, může nastat situace, kdy se signál FM může zhoršit, ale není to pravidlem.

Co je u rádia kvalitnější – integrovaný nebo externí mikrofon?

Odpověď je jednoduchá – externí. Kvalita integrovaných mikrofonů je v drtivé většině případů katastrofální a pokud autorádio chcete využívat na volání, zvolte jednoznačně autorádio s externím mikrofonem. V dnešní době značková autorádia jako jsou Alpine, Kenwood nebo Pioneer disponující funkcí Bluetooth již externí mikrofony mají zabudované.

Dá se napojit couvací kameru na autorádio?

Napojení kamery pro pohodlnější parkování je možné, pokud má autorádio displej. Obecně vzato platí, že pokud autorádio dotykový displej má, tak automaticky má i CAM IN neboli vstup pro kameru.

Může obraz fungovat i za jízdy?

Na začátek se sluší říct, že důrazně nedoporučujeme sledovat za jízdy filmy pomocí autorádia. Nicméně, pokud má autorádio displej, tak obraz za jízdy samozřejmě odblokovat lze. Většinou se to dělá tak, že se ukostří drát zodpovědný za odblokování (většinou je pojmenovaný Parking), a to klidně i na samotné autorádio, čímž se obraz odblokuje.