FAQ – Nejčastější dotazy k reproduktorům

Je možné zapojit reproduktory na originální kabely?

Ano, zapojení reproduktorů na originální kabeláž je možné a lze jej provést dvěma způsoby. První možností je zakoupení propojovacích konektorů v závislosti na typu auta a kabelů. Mnohem efektivnější je však napojit kabely k sobě a zaizolovat, tak aby nedocházelo ke ztrátám. Více informací o zapojení nových reproduktorů najdete zde.

Co potřebuji k montáži reproduktorů do auta?

Pro řádnou montáž reproduktorů je potřeba mít vybranou správnou velikost samotných reproduktorů a vědět, zda potřebujete reproduktory komponentní (kde je výškový a středobasový reproduktor zvlášť) nebo koaxiální (vše v jednom). Podle auta pak zvolíte plastovou nebo MFD podložku. Více informací o montáži reproduktorů do auta najdete zde.

Jaký odpor (Ω) reproduktorů zvolit?

V drtivé většině případů jsou v nabídce reproduktory s odporem 4 Ω – auta zpravidla mají na rádiu stejný odpor, pokud se nejedná o vůz s příplatkovým audio systémem. Při montáží nových reproduktorů můžete zvolit i komponenty s odporem 2 Ω. My při montáží na naší dílně – pokud máme takovou možnost – volíme zlatou střední cestu, a to 3Ω reproduktory.

Potřebuji na reproduktory zesilovač?

Pokud do auta montujete nové reproduktory, určitě doporučujeme přikoupit také zesilovač. Nejlepší možnou volbou je zesilovač s DSP procesorem, jenž umožňuje vyladit zvukový projev reproduktorů dle představ zákazníka. Pokud chcete pouze zvýšit výkon nových reproduktorů, můžete zvolit i mikro digitální zesilovač, který pouze zesílí signál reproduktorů. Je potřeba brát v potaz skutečnost, že se při montáži klasického zesilovače zvyšuje hlasitost reproduktorů, ale také to, že pokud má autorádio nekvalitní výstupy, zvýrazní se i nekvalita výstupních signálů. Proto je nejlepší řešení zesilovač s DSP procesorem, kdy se vše dá dokonale vyladit.