Jak vybrat senzory?

Dělá vám parkování velké problémy? Pokud ano, je možné využít praktických asistentů, díky kterým zaparkujete jednoduše a bezpečně, na jakékoliv místo. I z vaší sedačky budete přesně vědět, jak daleko jste od překážky, stejně jako můžete vědět i to, kde přesně se daná překážka nachází. Stačí se držet našeho návodu, který vám řekne, jak vybrat parkovací senzory, abyste byli spokojeni.

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI?

Celý segment můžeme rozdělit do tří hlavních skupin:

První možnost je nejvíce běžná, jelikož se jedná o parkovací senzory, které jsou umísťovány do zadní části vozu. Dále však lze pořídit i 8senzorová čidla. Ta jsou určena k montáži jak do zadní části, tak i přední části vozu. Poslední možnost, tedy kameru s čidly není třeba nijak zvlášť představovat. Jednoduše uvidíte na displeji, co se za vaším vozem děje.

UPOZORNĚNÍ AKUSTICKÝM SIGNÁLEM

Akustický signál je spojený s pípáním o různých prodlevách, které se ve finální fázi změní v nepřetržité pískání. Podle daného typu akustického signálu zjistíte, jak daleko jste od překážky. Konkrétní vzdálenosti vždy vyčtete z přiloženého návodu. Dále můžete vybrat parkovací senzory, které jsou vybaveny jednoduchým displejem, který umístíte na libovolné místo do interiéru vozidla. Ty nejjednodušší displeje vám kromě akustického signálu zobrazí také barevnou grafiku, která má za cíl symbolizovat vzdálenost. Pokročilejší varianty umí dokonce konkrétní vzdálenost vypočítat a uvést.

VELIKOST A BARVA ČIDEL

Pokud máte vybrané parkovací senzory, je třeba zaměřit se také na jejich velikost a barvu. Logicky platí, že by couvací senzory měly být co nejméně viditelné. Na trhu dominují barvy bílá a černá, dají se pořídit varianty i v různém lesku. Jelikož jsou prodávány po sadách, bude vždy daná série ve stejné barvě. Pokud vám na estetice příliš nesejde, můžete tento krok jednoduše vynechat.

UMÍSTĚNÍ A ZAPOJENÍ

Umístění senzorů by mělo být umístěno alespoň 42cm nad vozovkou tak aby směrovali trochu směrem nahoru ( většinou nárazníky jsou zaoblené ). Vzdálenost čidel od sebe není nijak určená a tím pádem je to na uživateli jakou vzdálenost mezi čidly zvolí. Kvůli materiálu, které parkovací čidla mají v sobě ( speciální magnet ) tak není doporučeno navrtávat parkovací senzory do kovové konstrukce vozu a to jen kvůli tomu aby nebyla ovlivněna funkce čidel. Zapojení parkovacího asistenta je poměrně jednoduché, k parkovacím senzorům vždy v balení obdržíte nejen čidla ale i repráček nebo displej, samozřejmě závisí jakého parkovacího asistenta si vyberete. Zapojení čidel by mělo být na parkovací světlo, které bude signalizovat couvání a sepne parkovacího asistenta. Pokud se necítíte na instalaci, můžete využít naší montážní dílnu v Praze , kde odbornici namontují během 3-4hod. parkovací senzory do Vašeho vozidla.