Jak vybrat adaptér pro ovládání na volantu?

To první, na co se rozhodně zaměřit, je typ vašeho automobilu. Roli zde hraje značka vozu, modelova řada, rok výroby, občas je třeba vědět dokonce i měsíc výroby aby se nepopletl automobil před faceliftem nebo po faceliftu a taky u některých značek automobilu je důležité vědět jaký typ autorádia je ve voze ( jedná se o originální typ autorádia z tovární výroby ).

POZOR NA SPRÁVNÉ PROPOJENÍ

Pokud jste pomocí našeho návodu zvládli zakoupit vše potřebné, je třeba zmínit i to, že je nezbytné dodržet také správný postup montáže. Ten často výrobci neuvádí dokonale, a tak chybným postupem můžete způsobit to, že ovládání na volant nebude plnohodnotně funkční. Pokud si chcete být jisti správnou a odbornou montáží skrz náš servis, kontaktujte nás skrz formulář ZDE nebo telefonicky 774 19 55 33.

CO JE DÁLE TŘEBA?

Pokud se rozhodnete pro zapojení adaptéru volantu svépomocí, nezapomínejte také na to, že v rámci nejdůležitější propojovací fáze, kdy je spojována CAN bus jednotka, je potřeba propojovací konektor . Jeho pořízení není nijak drahé, jelikož obvykle stojí v rozmezí 100 – 400 korun českých. Bez něho se při plnohodnotném zapojení také neobejdete.

DBEJTE NA SPRÁVNÉ ZAPOJENÍ!

Pokud se do montáže pustíte sami, pamatujte na to, že jako první je třeba propojit ISO auta s adaptérem a poté ISO se samotným rádiem. Černá krabička musí být během toho odpojená od adaptéru pro volant. Propojovací konektor se nejprve zapojí do samotného autorádia a poté se zapojí do černé krabičky - CAN bus jednotka . Jakmile je tento krok realizován, již může dojít k tomu, že je CAN bus jednotka zapojena k většímu propojovacímu ISO kabelu. Tím je připojený samotný adaptér na volant. Až v tuto chvíli je možné naučit vůz na ovládání skrz rádio, stejně jako je až v tuto chvíli možné ověřovat plnohodnotnou funkčnost. 

Kontakt: 774 19 55 33 nebo info@2din.cz

Snímek obrazovky 2017-04-24 v 1.18.21