Jak odhlučnit dveře vozidla ?

Dveře včetně těch 5tých ( víko kufru ), tvoří velmi velkou plochu skrz kterou proníká hluk z okolí a to může být hluk od provozu ve městě, sirén, troubení atd. Díky odhlučnění všech dveří dosáhneme snížení průniku hluku skrz plechovou konstrukci dveří a také zlepšíme akustické vlastnosti reproduktorů ve vozidle.

 

Potřebný materiál pro odhlučnění dveří:

 

1. Volba materiálů

Pro velmi kvalitní odhlučnění dveří budeme potřebovat použít několik druhů materiálů a to na vnější stranu dveří StP Black Gold a StP Accent 10, na vnitřní stranu dveří StP Black Silver a na tapecírunk StP Black Silver a StP Biplast 10.

2. Demontáž

Abychom aplikovali antivibrační a protihlukový materiál na dveře musíme demontovat tapecírunk dveří. V některých případech po demontování tapecírunku se zjistí, že v daném vozidle stahovačka je umístěna na vnitřní straně plechu ( nebo u nových vozidel se jedná často o plast ) a proto je velmi důležité tento mechanizmus demontovat aby se dalo vytumit vnější část dveří.

IMG_5127

3. Příprava plochy

Proto abychom materiál kvalitně aplikovali musíme veškerou plochu kde se bude antivibrační a protihlukový materiál instalovat řádně odmastit. Pokud se plocha neodmastí, materiál se může v budoucnu odlepit.  

4. Nanesení materiálu

Pro zabranění vibrace plechu vnější strany dveří, naneseme silnější vrstvu antivibračního materiálu StP Black Gold a řádně přitlačíme válečkem, tak aby se v žádnem případě netvořili bubliny.

IMG_5129

Pokud je materiál již přitlačen, jako druhou vrstvu použijeme StP Accent 10, který slouží jako protihlukový materiál a zároveň StP Accent má lepicí vrstvu ze speciálního lepidla, který je vodě odolný a tím pádem nehrozí jeho odlepení.

IMG_5135

Na vnitřní stranu aplikujeme StP Black Silver pro uzavření technických otvorů ve dveřích.  

IMG_5172

Na tapecírunk zvolíme menší množství StP Black Silver pro zabranení vibracím plastu ze kterého je tapecírunk vyroben a poté polepíme kompletně celý tapec StP Biplast 10 který slouží jako protihlukový materiál a zároveň jako materiál, který zabrání styku železa s plastem a tím se zamezuje rezonancím.

IMG_5155

5. Opětovná montáž

Po instalaci materiálů musíme znovu nasadit tapecírunk, tak aby sednul jak od výroby a případně pokud při isntalaci se rozpadli plastové cvočky ve dveřích určitě je nutné tyto cvočky nahradit novými!

IMG_5088