Jak pečovat o interiér auta, aby byl vždy v perfektní kondici?

Jak pečovat o interiér auta, aby byl vždy v perfektní kondici

Každý majitel automobilu nám určitě dá za pravdu, že udržovat interiér svého čtyřkolého miláčka v čistotě a svěžesti je nesmírně důležité. Čistý interiér nejenže zlepšuje celkový dojem z vozu, ale také přispívá k lepšímu pocitu a pohodlí během jízdy. Současně však bohužel platí, že je péče o interiér časově náročná, nákladná a musí se se k ní přistupovat s určitou pravidelností.

Naštěstí je zde několik výrobků a postupů, které vám tuto záležitost v mnohém usnadní.

V tomto článku se dozvíte, jak správně pečovat o interiér, aby vždy vypadal a voněl jako nový. Kromě vám prozradíme, co dělat, aby každá další péče o něj pro vás byla mnohem snadnější.

Tak pojďme na to!

 

Správné čištění je základ

Alfou a omegou nablýskaného interiéru je správné čištění. Na trhu je k mání celá řada univerzálních i specializovaných, agresivních i šetrných čističů, které jsou navržené speciálně pro potřeby automobilových interiérů. Tyto přípravky jsou schopné účinně odstranit prach, mastnotu a další nečistoty, aniž by ošetřované povrchy poškodily.

Jedním z našich oblíbených univerzálů, na nějž nedají dopustit ani technici u nás na dílně v Praze, je Auto Finesse Total Interior Cleaner.

Pojďme se podívat, co umí!

 Auto Finesse - 2din.cz

Seznamte se – Auto Finesse Total Interior Cleaner

Total Interior Cleaner je multifunkční čisticí prostředek, který je určený pro komplexní péči o interiér automobilu. Spolehlivě s ním vyčistíte různé druhy materiálu včetně plastů, pryže, vinylu, textilií a koberců. Byl navržen tak, aby měl mimořádné čistící schopnosti, ale současně byl šetrný k ošetřovaným povrchům.

Díky speciálním přísadám, jako jsou rozjasňovače a kondicionéry, získá interiér vašeho auta po ošetření svěží vzhled. A co se týče velmi jemných a citlivých materiálů, můžete být bez obav – po použití čističe zůstanou nerozmazané a nevybledlé.

Total Interior Cleaner je vhodný pro použití na interiéry nových vozů i starších veteránů, u nichž je důležité zachovat autentický vzhled.

Auto Finesse - 2din.cz (2) 

Jak čistit interiér?

Ať už k prvotnímu vyčištění interiéru použijete právě Auto Finesse Total, nebo jakýkoliv jiný čistič, postup čištění je skutečně jednoduchý.

  1. Nastříkejte čistič dle vašeho výběru na ošetřovaný povrch
  2. Vytřete plochu do sucha mikrovláknovou utěrkou

Poznámka: Pokud hodláte vyčistit i těžko dostupná místa, pořiďte si k tomu vhodný detailingový štětec.

 Auto Finesse - 2din.cz (4)

Na řadu přichází oživení barvy

Jakmile bude interiér dokonale čistý, můžete se pustit do oživení barev. To jim současně zajistí i ochranu před vybledáním. Pro tento účel budete potřebovat nějaký impregnační přípravek, který pomůže vrátit materiálům jejich původní barvu, ale současně je ochrání před dalším opotřebením.

Také v tomto případě jsme si oblíbili výrobek z produktového portfolia britské firmy Auto Finesse, a sice Auto Finesse Dressle.

 

Seznamte se – Auto Finesse Dressle All Purpose Dressing

Auto Finesse Dressle je inovativní ochranný prostředek pro plastové a vinylové povrchy ve vašem autě. Zanechává po sobě matný finiš. Tento produkt pomáhá zachovat původní vzhled a barvu interiéru, přičemž současně chrání ošetřené povrchy před škodlivým UV zářením, čímž zabraňuje jejich vybledání.

Vzhledem k tomu, že neobsahuje oleje, ropné destiláty nebo vosky, udržuje Dressle plastové díly a vinyl v perfektním stavu. Chcete-li zajistit interiéru vašeho auta dlouhodobou ochranu a zachovat jeho původní vzhled, měli byste tento sealant aplikovat každých šest měsíců. Produkt je také vhodný pro speciální účely, třeba k ochraně vinylových střech u kabrioletů. To z něj dělá univerzálního pomocníka pro udržení krásy vašeho automobilu.

U přípravku Auto Finesse Dressle All Purpose Dressing také oceníte jeho vodoodpudivé vlastnosti. Pokud na povrch ošetřený tímto sealantem stříkne voda, jednoduše z něj steče, aniž by po sobě zanechala jakékoliv stopy nebo skvrny.

 Auto Finesse - 2din.cz (6)

Jak aplikovat ochranné sealanty na interiér?

I zde je postup aplikace poměrně jednoduchý.

  1. Nastříkejte Dressle na mikrovláknovou utěrku nebo aplikátor
  2. Nechte přípravek zhruba 5 minut působit
  3. Nakonec ošetřené místo vytřete do sucha čistou mikrovláknovou utěrkou

Tip: Za účelem aplikace i setření sealantu si vystačíte i s jednou utěrkou nebo aplikátorem. Stačí jej nanést na jednu stranu a pak setřít tou druhou.

 

Nyní je čas na dokončovací práce

Chcete-li povznést péči o interiérové plasty ve vašem automobilu ještě o úroveň výš, pořiďte si nějaký rychlý detailer s antistatickým působením, jenž povrch nejen že ochrání před UV zářením, ale kromě toho zajistí, že na něm nebude ulpívat prach a další špína. O takto ošetřené povrchy je navíc jednodušší dále pečovat.

I zde máme svého favorita – Spritz Interior Detail Spray značky Auto Finesse.

 Auto Finesse - 2din.cz (5)

Seznamte se – Auto Finesse Spritz Interior Detail Spray

Auto Finesse Spritz je multifunkční detailer, který byl navržen k tomu, aby váš vůz vypadal jako by právě sjel z výrobní linky. Nejenže účinně čistí, ale také poskytuje ochranu různým druhům materiálu. Kromě toho zabraňuje poškození povrchu vlivem UV záření, přičemž díky svým antistatickým vlastnostem minimalizuje usazování prachu na ošetřených površích.

Se Spritzem zůstane interiér vašeho auta vždy bezchybně čistý. Jeho jedinečná formule zajišťuje, že povrchy zůstanou přirozeně matné a nebudou na dotek lepkavé.

Přípravek je vhodný k aplikaci na širokou škálu materiálů včetně plastů, gumy, kovů, vinylu a dokonce i kůže. Navíc je bezpečný pro použití na dotykových obrazovkách a LCD displejích, což z něj činí všestranného pomocníka pro údržbu interiéru vašeho vozu.

 Auto Finesse - 2din.cz (3)

Jak se interiérové detailery používají?

I zde platí, že je postup péče jednoduchý a intuitivní.

  1. Stříkněte detailer na povrch, který chcete ošetřit
  2. Setřete utěrkou z mikrovláken… a je hotovo

Poznámka: Stejně jako všechny ostatní výrobky značky Auto Finesse patří Spritz Interior Detail Spray mezi profesionální produkty určené zkušeným uživatelům. Přípravek je však vysoce efektivní a vyznačuje se jednoduchou aplikací, a tak s ním dobrých výsledků dosáhnou i detaileři-začátečníci.

 

Jak by měla vypadat následná péče?

Jakmile budete mít interiér vyčištěný, plasty oživené a navíc použijete interiérový detailer, bude následná péče o interiér vašeho čtyřkolého miláčka jednoduchá záležitost. V rámci pravidelné údržby byste si měli vystačit s detailerem, který jste použili v rámci třetího kroku.

Jednou za čas však budete muset zopakovat aplikaci sealantu, při níž je vhodné interiér i celkově vyčistit. To však stačí provést zhruba jednou za půl roku.

Ošetření interiéru detailerem je záležitost na slabou čtvrthodinku, takže – alespoň dle našeho mínění – se péče o interiér auta s využitím výše popsaných přípravků a postupů rozhodně vyplatí. Tato jednoduchá údržba zajistí, že váš interiér zůstane čistý a svěží po opravdu dlouhou dobu.

 Auto Finesse - 2din.cz (8)

Závěrem

Péče o interiér automobilu nevyžaduje zbytečně složité postupy. Díky správnému výběru kvalitních přípravků a pravidelné údržbě můžete snadno dosáhnout toho, že interiér vašeho vozu bude vždy vypadat jako nový.

Věnujte svému automobilu trochu lásky a pozornosti – odmění se vám čistým a příjemně vonícím interiérem, který vám bude dělat radost při každé jízdě.

 

Výrobky použité v rámci péče o interiér automobilu:

Auto Finesse Total Interior Cleaner – čistič interiéru

Auto Finesse Dressle All Purpose Dressing – sealant na plasty

Auto Finesse Spritz Interior Detail Spray – univerzální interiérový detailer

ValetPRO Micro Fibre Cloth (6 Pack) White – mikrovláknové utěrky

Auto Finesse Microfiber Applicator – mikrovláknový aplikátor