Jak vybrat couvací kameru?

Důvodem je primárně to, že můžeme eliminovat poškození našeho vozu při couvání. Stejně tak ale můžeme zabránit způsobení škody na majetku nebo na zdraví. Často naši zákazníci vypráví o tom, že raději nainstalují couvací kamerku než riskovat to aby, je potkal stejný osud jako jejich známých nebo kamarádů, kdy bohužel byli i případy, že s větším vozem dokonce při couvání i někoho srazili, nebo nacouvali do jiného vozu apod.

 

Couvací kamera je klasickým zařízením, které snímá obraz za naším vozem. Ten je přenášený například do displeje autorádia, nebo do displeje zabudovaného ve zpětném zrcátku. Toto řešení nám tedy umožní jednoduše sledovat celý prostor za námi, a to bez nutnosti se otáčet. U velkých vozů přijde vhod to, že pomocí kamery vidíme i to, co by při klasickém otočení k zadnímu oknu vidět nebylo.

Typy couvacích kamer

Univerzální couvací kamera

Jedna se o kamerku, kterou teoreticky můžeme uchytit kdekoliv a to buď přivrtat šroubky, anebo existují kamerky, které se přímo navrtají do plastu a nejsou prakticky vidět.

OEM couvací kamera do osvětlení RZ

Tyto parkovací kamerky jsou dělané pro určité typy vozů a proto kamerka je již vyrobena, tak aby se dala nainstalovat do osvětlení registračních značek.

Couvací kamery v podložkách RZ

Kamerky v podložkách RZ jsou typy kamer, kdy čočka je umístěná přímo v podložce registrační značky, kterou zakoupíte najednou s kamerou. Takže stačí pouze odmontovat stávající podložky a namontovat nové s již zabudovanou kamerkou.

Kamerky v brzdovém světle

Většinou se tento typ využije pouze u dodávek, které jsou vysoké, a řidič potřebuje vidět kompletně celý prostor za dodávkou. Jelikož brzdová světla jsou umístěné nahoře tak i kamera je dělaná tak aby se nahradila pouze za brzdové světlo.

Ukázky jednotlivých kamer 

Kontakt: 774 19 55 33 nebo info@2din.cz

Snímek obrazovky 2017-04-24 v 1.18.21