Jak vybrat záznamovou kameru?

Auto kamery, kamery do auta, černé skříňky nebo záznamové kamery – to vše jsou názvy pro jeden a ten samý produkt. Jedná se o záznamová zařízení, která mají tu výhodu, že dokážou natáčet vaši jízdu. Právě tento konkrétní záznam může následně posloužit jako perfektní důkaz o tom, jak se případná kolize stala, stejně tak může dokonale prokázat vaši nevinu. I proto je doporučováno si kamery do auta pořídit.

KVALITA ZÁZNAMU

Nejprve je třeba zaměřit se na konkrétní záznam. Ten je tím nejdůležitějším výstupem z dané kamery. Prioritou by měla být určitě jeho kvalita. Dnes není problém pořídit i Full HD kamery do auta, které jsou jistotou toho, že veškeré dění budete mít natočeno v té nejlepší možné kvalitě. Stejně tak platí, že záznam by měl být v dobré kvalitě i v době snížené viditelnosti a chybět by neměla také funkce nočního vidění. Tím budou záznamové kamery natáčet v jakoukoliv denní i noční dobu.

V souvislosti s kvalitou záznamu jdou ruku v ruce i použité čipy. Dnes na trhu dominují dvě verze, a to CCD nebo CMOS. Pokud máme doporučit, určitě se držte druhé jmenované verze. Je rozšířenější, mají nižší cenu a mají i menší rozměry.

JAKÉ ROZLIŠENÍ?

Už jsme zmínili, že problémem dnes nemusí být ani Full HD rozlišení. Pokud nutně právě takové nepotřebujete, můžete své nároky snížit. Možné je i rozlišení HD ready. Třetím doporučovanou cestou je 640 x 480 pixelů, což už je rozlišení dostupné spíše u těch nejlevnějších modelů na trhu. Níže nedoporučujeme chodit, jelikož poté už je záznam poměrně nekvalitní. Pamatujte také na to, že právě rozlišení je jedním z částí kvalitního zobrazení.

PLYNULOST A DÉLKA ZÁZNAMU

Standardem v současném segmentu je rychlost 25 FPS, což znamená snímání rychlostí 25 snímků za sekundu. V praxi to znamená, že kamera za jednu vteřinu vytvoří 25 obrázků. Pokud jsou dané parametry horší, může dojít k tomu, že se obraz seká a klíčový moment zde nemusí být vidět. Vyšší hodnota naopak znamená ještě větší plynulost.

Roli by měla hrát také délka záznamu. Tu obvykle omezuje hlavně kapacita vnitřní paměti. Čím má kamera do auta větší paměť, tím delší záznam se na ní vejde. Ani ta největší však není neomezená. Zde doporučujeme jít cestou, která je spojena s kontinuálním snímáním. To znamená, že záznam je pořizován nepřetržitě, a ty nejstarší záběry jsou následně přemazávány těmi nejnovějšími. Problém s dostatkem místa tak není nutné řešit.

KAMERA se umí SAMA ZAPNOUT I VYPNOUT

Důležitou funkcí kamer do auta by mělo být zapnutí i jejich automatické vypnutí. Nejenom když dojedete a vypnete motor, jelikož to je naprostá samozřejmost. Důležité je vypnutí v případě kolize, aby nedošlo k přemazání záznamu. Mnoho modelů tak může nabídnout senzor otřesu, který zajistí, že právě chvíli po kolizi dojde k tomu, že se kamera vypne a potřebný záznam bude uložen. U těch nejlepších typů je vše uloženo do speciální složky, která se nesmaže. Záznam navíc bude moci pokračovat v dalších intervalech dále.

DALŠÍ DŮLEŽITÉ FUNKCE A VLASTNOSTI

GPS modul - ten dokáže přesně určit vaši polohu, stejně jako dokáže zaznamenávat i rychlost, jakou jedete.

Displej vám umožní si natočený záznam ihned prohlédnout.

Slot pro microSD kartu která rozšíří kapacitu nahrávání záznamu.

Baterie dokáže kamerku probudit v případě, že dojde k pohybu před kamerou nebo k nějakým otřesům (o to se stará G-senzor) a tím pádem se kamera bude napájet ze svého zdroje.

Kontakt: 774 19 55 33 nebo info@2din.cz

Snímek obrazovky 2017-04-24 v 1.18.21